فواید خرما

توضیحات:

 • خرما حاوی چندین ویتامین و مواد معدنی از جمله منیزیم، پتاسیم، روی، کلسیم و آهن و همچنین ویتامین C، B6 و A است. اکثر این ویتامین‌ها در شربت نگهداری می‌شوند. این یکی از مغذی ترین شیرین کننده هایی است که می توانید استفاده کنید.
  همچنین حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است: این برای محافظت از سلول های ما در برابر رادیکال های آزاد مضر مرتبط با چندین بیماری مزمن مرتبط با التهاب مانند بیماری قلبی، دیابت، آلزایمر و سرطان عالی است. در واقع، خرما حاوی انواع مختلفی از آنتی اکسیدان ها ، از جمله فلاونوئیدها (که ضدالتهاب های قوی هستند)، کاروتنوئیدها (برای سلامت قلب و چشم فوق العاده است) و اسید فنولیک (همچنین ضد التهاب است و می تواند خطر ابتلا به چندین بیماری را کاهش دهد).

   

  خرما یک تقویت کننده انرژی سالم است: به دلیل کالری بالا و ماهیت غنی از مواد مغذی خرما، انرژی زیادی را فراهم می کند در حالی که به دلیل محتوای فیبر بالا، GI پایینی دارد.
  صحبت از فیبر : ماهیت سرشار از فیبر خرما به کند کردن هضم و جلوگیری از افزایش قند خون کمک می کند و در عین حال برای سلامت روده و روده نیز فوایدی دارد. اگرچه با شربت آنچنان از این سود نخواهید برد، اما می توانید با محصول جانبی رب خرما!
  و فراموش نکنیم که آنها بدون کلسترول هستند، عمدتاً از قند معکوس تشکیل شده‌اند و با بهبود سلامت استخوان‌ها و سلامت مغز نیز مرتبط هستند!

   تحقیقاتی که انجام داده ام مرا به این باور رسانده است که هنوز هم یکی از بهترین گزینه های شیرین کننده طبیعی موجود است (همراه با شربت افرا - خوشمزه ).

  مواد تشکیل دهنده
  خرما روی سطح صاف 

  خرما : خرمای مدجول برای تهیه این شربت خرما بهترین است. آنها لطیف، شیرین و پر از طعم هستند. به علاوه، از آنجایی که آنها در سمت نرم‌تر هستند، استخراج حداکثر طعم و مزه آسان‌تر است. خرماهای دیگر را می توان استفاده کرد، اما ممکن است برای نرم شدن کافی نیاز به خیساندن طولانی تری داشته باشد.
  آب : برای چند مرحله از این دستور به مقادیر مختلفی آب نیاز دارید. اگر بتوانید آب لوله کشی را در جایی که هستید بنوشید، خوب کار خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید از آب تصفیه شده نیز استفاده کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :