لکه قهوه و اینکه چگونه آنها را از روی لباسمان پاک کنیم!!؟!

توضیحات:

 • به نام خدا

  لکه قهوه و اینکه چگونه آنها را از روی لباسمان پاک کنیم!!؟!

  موضوعی که شاید خیلی از معتادان قهوه با آن رو به رو می شوند ریختن قهوه بر روی لباسهایشان می باشد، لکه قهوه گاهی اوقات می تواند دائمی و برای همیشه بر روی لباس بماند. به همین دلیل قبل از آسیب زدن دائمی لکه قهوه مهم است که اقدام لازم برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های قهوه بلافاصله انجام شود زیرا هرچه لکه بیشتر بماند، از بین بردن آن دشوارتر است.

  شاید یکی از سخت ترین درد های زندگی این است که صبح به سختی و با عجله قهوه خود را درست کنید اما در هنگام خوردن آن، قهوه بر روی لباستان بریزد. هم لباستان کثیف می شود، هم بدنتان می سوزد و هم قهوه تان ریخته، در یک زمان سه بدبختی 🙂

  آیا برخی از پارچه ها بیشتر در معرض لکه های قهوه هستند؟

   

  هر چند که می توان گفت اکثر پارچه ها ساختار مشابهی دارند و می توان از مواد شوینده زد لک استفاده کرد ولی باز هم لازم است شما قبل از اینکه بخواهید لکه قهوه را از روی لباستان تمیز کنید به ساختار و جنس لباستان دقت کنید.

  پارچه های مختلف دستورالعمل های مختلفی برای تمیز کردن دارند. بعضی از آنها به آب سرد و بعضی دیگر به آب گرم نیاز دارند، برخی برای تمیز شدن به مواد شوینده سنگین و برخی دیگر تنها به نور نیاز دارند.

  بنابراین قبل از اینکه از روش هایی که برای شما می گوییم استفاده کنید از جنس لباس خود مطمعن شوید.

  برای پاک کردن لکه های قهوه به چه موادی نیاز دارم؟

   

  برای پاک کردن لکه قهوه مواد و چیزهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید، و در این بخش به بررسی متداول ترین مواردی می پردازیم که به احتمال زیاد در خانه شما پیدا می شود.

  • نمک

  برای پاک کردن لکه های قهوه از لباس می توانید با خیال راحت از نمک استفاده کنید، دلایل استفاده از نمک بسیار زیاد است، زیرا می تواند به راحتی به عمق پارچه نفوذ کند و لکه را از بین ببرد.

  اینکار وقتی که لکه هنوز مرطوب است بهتر جواب می دهد، کافی است روی محل لک شده نمک بریزید و بگذارید یکی دو دقیقه آنجا بماند، سپس آن را با استفاده از مسواک تمیز کنید تا از پخش شدن لکه نیز جلوگیری شود.

  • جوش شیرین

   

  جوش شیرین یک ماده پاک کننده آزمایش شده برای لک ها است، برای استفاده از آن، باید ابتدا لکه قهوه را با یک حوله یا دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید و سپس جوش شیرین را روی منطقه بپاشید.

  سپس به آن یک یا دو دقیقه فرصت دهید تا داخل الیاف لباس نفوذ کند، سپس آن را با یک حوله خشک تمیز کنید، ممکن است علائم قهوه هنوز کمی بر روی لباستان وجود داشته باشد، اما باعث می شود لکه ماندگار نشود و می توانید به راحتی آن را در ماشین لباسشویی بیندازید و لکه به راحتی از بین می رود.

  • سرکه

  شاید سرکه به خاطر بوی شدید آن خیلی باب میل شما برای استفاده نباشد، اما استفاده از آن مخصوصا سرکه سفید نشان داده که می تواند برای تمیز کرد لکه تاثیر فوق العاده ای داشته باشد.

  نحوه تمیز کردن لکه از روی لباس

  در ابتدای کار لباس را زیر آب سرد بگیرید و پس از خیس شدن نمک و جوش شیرین را بر روی لکه بریزید، بعد از چند دقیقه با مسواک لکه را تمیز کنید. (از سرکه هم می توانستید استفاده کنید)

  سپس بهتر است لباستان را درون ماشین لباسشویی قرار دهید تا کاملا لکه از بین برود، در صورتی که لکه باز هم کاملا پاک نشده بود می توانید از موادی همچون خمیر دندان ، پودر بچه و صابون نیز استفاده کنید.

  روش های دیگر تمیز کردن لکه قهوه از لباس

   

  تا اینجای کار یکی از اصلی ترین روش هایی که می توانید برای پاک کردن قهوه از روی لباس  استفاده کنید را توضیح دادیم، اما اگر امتحان کردید و نتیجه نگرفتید می توانید از روش های دیگری نیز استفاده کنید:

  استفاده از آب و صابون

  یادتان باشد اگر لکه قهوه شما سطحی و کم رنگ بود در همان ابتدا با استفاده از آب سرد برای پاک کردن لکه استفاده کنید. اما یادتان باشد اینکار باید قبل از خشک شدن لکه استفاده شود و آب سرد را بیاد از پشت لباس بر روی لکه بریزید. دقت کنید که آب را به صورت مستقیم بر روی لکه نریزید چون باعث پخش شدن آن می شود.

  اما اگر با آب سرد نتیجه نگرفتید می توانید صابون را آب ولرم ترکیب کنید و لکه قهوه را به مدت تقریبا نیم ساعت درون آن بزارید و سپس لباس خود را آب سرد بشویید. اگر لکه کمی باقی مانده بود می توان اینکار را برای یکبار دیگر با آب و صابون جدید تکرار کرد.

  استفاده از خمیر دندان

  شاید خیلی برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس نام خمیردندان را نشنیده باشد ولی باید بگم که خمیر دندان میتونه نتیجه فوق العاده ای برای پاک کردن لباس کثیف شما داشته باشه!

  روش کار به این شکل می باشد که در ابتدا با یک پارچه مرطوب به آرامی روی لکه قهوه بکشید، البته به شکلی که باعث پخش شدن آن نشود. در ادامه مقدرای خمیر دندان بر روی رلکه لباس خود مالیده و با یک خمیر دندان نرم به آرامی شروع به تمیز کردن لکه قهوه از روی لباس کنید.

  در پایان نیز لباس خود را به صورت معمولی بشویید و تمام 🙂

  ما در این مقاله تلاش کردیم بهترین روش هایی که می تواند لکه قهوه را از روی لباس شما تمیز کند را برای شما معرفی کنیم. در صورتی که بازهم نتیجه نگرفتید لباس کثیف خود را به خشکشویی بسپارید و خودتان را راحت کنید!!!

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :