خرید حضوری قهوه بهتر است یا اینترنتی و آنلاین؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  موضوعی که قبل از بیان هر توضیحی از شما درخواست دارم این است که لطفاً روی روش خرید خود پافشاری نکنید یعنی اگر از خرید حضوری قهوه استفاده می کنید، به کسایی که اینترنتی و آنلاین خرید می کنند، نگویید که اشتباه می کنند و بالعکس. چون هر دو این خریدها مزایا و معایبی دارند که بستگی به شرایط طرف تغییر کند.

  خرید حضوری قهوه یا اینترنتی؟

  اگر دوست دارید روش خرید خود را انتخاب کنید ما مزایا و معایب هر دو روش حضوری و اینترنتی را برای شما توضیح خواهیم داد و این شمایید که بسته به شرایطتان یکی از آنها را انتخاب می کنید.

  اگر هم جز افرادی هستید که روش خرید خود را در گذشته و به صورت سنتی و حضوری انتخاب کرده اید، توصیه می کنم که مطالبی که در ادامه گفته می شود را مطالعه کنید و شاید متوجه شدید که روش شما اشتباه است.

  مزایای خرید حضوری قهوه

  1. لمس و حس کردن قهوه: شما در خرید حضوری قهوه می توانید به راحتی دانه و پودر قهوه را درون دست خود گرفته و آن را حس کنید و شاید این موضوع برای بعضی از شما لذت بخش و جذاب باشد.

  2. کاهش کلاهبرداری: در خرید حضوری امکان کلاهبرداری از شما کمتر است و لی در فروشگاه های آنلاین و اینترنتی این موضوع رایج تر می باشد. اما لازمه اشاره کنیم این موارد در زمان های گذشته که مردم خیلی با خرید اینترنتی آشنا نبودند بیشتر رایج بود و در حال حاضر خیلی از ما با یک نگاه متوجه می شویم سایت قهوه مورد نظر قابل اعتماد است یا خیر.

  در مورد فروشگاه های اینترنتی قهوه توصیه می کنیم که حتماً “ای نماد الکترونیکی” آنها را چک کنید تا خطر کلاهبرداری از شما به حداقل برسد.

  3. سالم ماندن قهوه: وقتی شما قهوه را به صورت سنتی و حضوری میخرید این اطمینان را خواهید داشت که قهوه شما سالم و بدون آسیب به بسته بندی به دستتون میرسه. این موضوع برای قهوه های خارجی مثل قهوه لاوازا و قهوه ایلی که دارای بسته بندی های خاص می باشند بیشتر حائذ اهمیت می باشد.

  4. امکان تشخیص سریع دارید: اگر جز افرادی باشید که اطلاعاتتون نسبت به قهوه زیاد می باشد شما در خرید حضوری قهوه این امکان را دارید که سریع خوب یا بد بودن قهوه را تشخیص دهید.

  معایب خرید حضوری قهوه

  1. آلودگی هوا و صوتی: در حالتی که در کشور ما روز به روز آلودگی هوا و صوتی رو به افزایش می باشد، شما با خرید حضوری قهوه این ریسک را می پذیرید که با این آلودگی ها رو به رو شوید.

  2. ترافیک: مشکلی که مخصوصاً در شهرهای بزرگ، افراد در زمان خرید سنتی قهوه با آن رو به رو خواهند شد از دست دادن زمان زیاد در ترافیک می باشد. یادمان باشد سرمایه ما فقط سرمایه مالی نیست و زمان یکی از مهمترین سرمایه های ما می باشد.

  شما با خرید اینترنتی قهوه این زمان را به صفر خواهید رسید و قهوه خود را بدون صرف هیچگونه زمانی درب منزل تحویل تحویل خواهید گرفت.

  3. معطل شدن در فروشگاه قهوه: یکی از مشکلاتی که خیلی از ما در زمان مراجعه به فروشگاه ها با آن مواجه می شویم معطلی برای تکمیل خرید می باشد، البته این مشکل تنها برای فروشگاه هایی می باشد که فروش آنها بالا می باشد و مشتریان زیادی دارند.

  اگر هم از فروشگاه قهوه ای خرید می کنید که تعداد مشتریان آنها کم می باشد پس باید به کیفیت یا قیمت آنها شک کنید.

  4. حمل و نقل سخت: اگر جز افرادی می باشید که قهوه زیاد خرید می کنید، در صورت خرید حضوری قهوه با مشکل حمل و نقل آن مواجه خواهید شد، مشکلی که در مورد فروشگاه های اینترنتی قهوه به هیچ وجه با آن مواجه نخواهید شد.

  مزایای خرید آنلاین قهوه

  1. خرید آسان و راحت: احساس آرامش و راحتی یکی از مهمترین مواردی می باشد که در دنیای امروز خیلی از ما به دنبال آن هستیم. شما در صورتی خرید آنلاین قهوه می توانید به راحتی و حتی در زمانی که پیژامه پوشیدین خرید خودتون رو انجام بدین.

  2. امکان مقایسه قیمت ها: در خرید حضوری قهوه شما حداکثر می توانید قیمت ها را با یک یا دو فروشگاه دیگر مقایسه کنید در حالی که در خرید آنلاین قهوه شما می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت قیمت های بیشتر از 50 فروشگاه قهوه را با هم مقایسه کنید.

  3. تنوع بالا در انتخاب: در زمان خریدهای سنتی خیلی با این مشکل مواجه می شویم که محصول مد نظر ما به طور دقیق در فروشگاه موجود نمی باشد و مجبور می شویم که محصولی شبیه به چیزی که مد نظرمان بوده را انتخاب کنیم.

  این مشکل در بازار قهوه نیز وجود دارد، اما در خرید آنلاین قهوه به خاطر تنوع بسیار بالایی که در مقابل شماست، شما دقیقاً می توانید محصولی که مد نظرتون است را پیدا و خرید کنید.

   4. امکان ارسال برای بقیه: خیلی مواقع پیش می آید که شما قصد دارید خریدی را برای شخص دیگری انجام دهید. در خرید اینترنتی قهوه شما می توانید آدرس تحویل گیرنده را هرجایی که دوست داشته باشید انتخاب کنید.

  داخل سایت ما خیلی از مواقع پیش می آید که مشتری هامون قهوه را برای هدیه دادن به شخص دیگر انتخاب می کنند و آدرس شخص مورد نظر را وارد می کنند.

  5. از اصرارهای خسته کننده راحتی: یکی از فرهنگ هایی بدی که در بین فروشنده های حضوری وجود دارد اصرار بیش از اندازه از مشتری برای خرید می باشد. این مشکل در خریدهای آنلاین قهوه به هیچ وجه وجود ندارد و شما به هیچ وجه با شخص فروشنده صحبت نمی کنید و بدون هیچ دغدغه ای خرید خود را انجام میدهید.

  این نکته نیز لازم است اشاره کنیم، در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره در مورد انتخاب قهوه نیز داشته باشید می توانید با پشتیبانی های فروشگاه تماس بگیرید 

  6. قیمت ارزانتر: از آنجایی که در خرید حضوری قهوه ، فروشنده شاید رقیب جدی را برای خود مشاهده نمی کند در صورتی که اطلاعی از قیمت نداشته باشید ممکن است قیمت بسیاری بالایی را برای قهوه از شما دریافت کند. اما در فروشگاه های اینترنتی از آنجایی که همیشه رقیبان در صحنه حضور دارند، فروشگاه مجبور است که قیمت خود را در بهترین حالت ممکن به مشتری خود عرضه کند.

  7. کاهش آلودگی هوا و صوتی

  8. راحت شدن از ترافیک

  9. دسترسی به توضیحات و ویژگی های محصولات

  معایب خرید اینترنتی قهوه

  1. ممکن است یک فروشگاه کلاهبردار به پست شما بخورد.

  2. بعد از خرید ممکن است قهوه بعد از چند روز به دستتون برسد. ولی به طور استاندارد در فروشگاه های اینترنتی برای مراکز شهرها، قهوه بین 1 الی 2 روز کاری به دست مشتری خواهد رسید و برای شهرهای حاشیه ای و کوچک تر بین 3 الی 4 روز کاری

  3. خرید با عکس تفاوت باشه: این موضوع در مورد خریدهای دیگر اینترنتی بیش صادق می باشد، چون قهوه چیزی نیست که افراد از روی عکس خریداری کنند ولی در مورد قهوه های خارجی ممکن است این موضوع برای شما پیش بیاید. (ما داخل سایت هر ماه عکس ها را با محصلات جدید آپدیت می کنیم.)

  4. حس خرید بهتون دست نمیدهد. برای تمام خریدهای آنلاین این موضوع وجود دارد و اگر جز افرادی هستید که عاشق خرید هستید و دوست دارید چیزی که میخرید را حس کنید، بهتر است از خرید حضوری قهوه استفاده کنید. 🙂

  ما در این مقاله تلاش کردیم تمام موارد لازم برای اینکه متوجه شوید خرید حضوری قهوه بهتر است یا آنلاین و اینترنتی را بررسی کنیم، در صورتی که در مورد مطالب گفته شده با سوال و یا ابهامی روبرو هستید می توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک قرار دهید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :