چطور یک فنجان قهوه بد درست کنیم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  منطقیه که همه ی ما به دنبال روشی برای تهیه قهوه ی خوب و عالی هستیم. اما امروز می خوام روش تهیه ی یک قهوه ی افتضاح رو به شما آموزش بدم. هدف من از این کار اینه که بهتون بگم :” هیچوقت از اینکه قهوه بد درست کنید نترسید. همیشه تجربه کردن به نفع ماست حتی اگه نتیجه اون تهیه ی یک قهوه ی بد باشه. “

  خرید قهوه بد از فروشگاه های زنجیره ای

  اولین کاری که برای داشتن یک قهوه ی بد باید انجام بدید اینه که قهوه رو از فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی تهیه کنید. کاملا واضحه که چنین فروشگاه قهوه هایی فقط به سودآوری فکر می کنند و هیچ توجهی به کیفیت قهوه ندارند.

  در فروشگاه های زنجیره ای به دنبال قهوه های بسته بندی شده در پک های بزرگ پلاستیکی بگردید. همچنین می تونید دنبال دانه های تلخ روبوستا که کافئین بیشتری دارند بگردید.

  قهوه آسیاب شده بخرید

  برای تهیه یک قهوه ی کاملا افتضاح باید قهوه ی آسیاب شده ای که مدت ها داخل قفسه فروشگاه مونده رو خریداری کنید. چون قهوه پس از آسیاب قهوه ، به مدت 15 دقیقه طعم و مزه خودشو از دست می ده.

  اگر مجبور به خرید دانه قهوه شدید حتما از آسیاب هایی که در فروشگاه وجود داره استفاده کنید. این آسیاب ها قدیمی هستند و به ندرت تمیز می شن. پس می تونید یه قهوه ی بد با طعم و بوی خاک داشته باشید.

  از یک آسیاب ارزان برای تهیه قهوه بد استفاده کنید

   

  اگر قصد دارید دانه قهوه را در منزل آسیاب کنید حتما ارزان ترین آسیاب را تهیه کنید. آسیاب های ارزان قیمت حتی به بهترین دانه ی قهوه هم طعم سوخته می دهند.

   

   

  هیچوقت دستگاه آسیاب را تمیز نکنید بگذارید همه ی روغن ها و تفاله ی قهوه های اسیاب شده ی قدیمی در دستگاه آسیاب بماند.

  استفاده از آسیاب ارزان فقط به درد پودر کردن قهوه برای درست کردن ماسک قهوه برای لک صورت می خوره

  نیازی به استفاده از ترازو ندارید

  برای تهیه ی یک اسپرسو افتضاح یادتان باشد که هرگز قهوه ی آسیاب شده را اندازه گیری (وزن) نکنید. به طور کاملا تصادفی هر تعداد قاشق که دوست دارید قهوه داخل پرتافیلتر بریزید. یکنواختی ذرات آسیاب شده ی قهوه اصلا اهمیتی ندارند.

  ممکنه قهوه شبیه چای بشه و اصلا اشکالی نداره چند قاشق قهوه بیشتر اضافه کنید.

  تا از موضوع آسیاب دور نشدیم باید بگم که می تونید از هر درجه آسیابی برای همه ی روش های دم آوری قهوه بد استفاده کنید. تا حالا دیده نشده که استفاده از آسیاب ریز برای روش قطره ای دم آوری قهوه با عث سرریز شدن قهوه بشه. پس می بینید که سایز آسیاب خیلی اهمیتی نداره.

  نگران کیفیت آب نباشید

  بیشترین حجم قهوه رو آب تشکیل میده. اصلا نگران کیفیت آب نباشید. اگر سختی آب بالاست نگران فیلتر کردن اون نباشید چون فقط طعم های بیشتری را به قهوه اضافه می کنه. حتی اگر آب الوده باشد طعم قهوه باعث پنهان شدن بوی بد آب های الوده می شه و همه ی نواقص رو پنهان می کنه.

  اگر از فیلتر کاغذی برای تهیه قهوه استفاده می کنید نیازی به شستن فیلتر نیست. بدون هیچگونه وسواسی قهوه را دم کنید . فقط مقداری طعم کاغذ به قهوه اضافه خواهد شد.

  به هیچ وجه دنبال دستورالعمل برای تهیه قهوه نباشید. قهوه چیزی جز ترکیب دانه های آسیاب شده با آب نیست پس راحت باشید و هر کاری که خودتون فکر می کنید درسته انجام بدید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :