قهوه فرانسه با شیر | آموزش طرز تهیه به سبک کافی شاپ ها

توضیحات:

 • به نام خدا

  برای درست کردن قهوه فرانسه با شیر ما در ابتدا یک توضیح مختصر در مورد قهوه فرانسه خواهیم داد و در ادامه طرز تهیه آن با شیر را برای شما آموزش خواهیم داد و در پایان نیز نکاتی را برای شما بیان خواهیم کرد که نوشیدنی شما کاملاً حرفه ای به نظر برسد.

  قهوه فرانسه با شیر

  خیلی از ما ایرانی ها اسپرسو را بهترین گزینه برای شروع صبحمون میدونیم در حالی که این موضوع درست نمی باشد و اسپرسو به خاطر کافئین و غلظت بالا می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در اول صبح ما شود و به هیچ وجه به تنهایی توصیه نمیشود برای آغاز روز.

  برای شروع روز و سرو کردن قهوه با صبحانه بهترین گزینه ترکیب قهوه با شیر می باشد. حالا شما 2 گزینه برای اینکار دارید؛

  1. قهوه اسپرسو با شیر : ترکیب قهوه اسپرسو با شیر بسته به میزان شیر، با نام های کاپوچینو و لاته شناخته میشه و گزینه بسیار خوبی می باشد ولی مشکلی که دارد باز هم این دو نوشیدنی کمی سنگین می باشد و در بیشتر جهان از اسپرسو، کاپوچینو و لاته به عنوان میان وعده استفاده شود نه برای قهوه اول صبح و به همراه صبحانه.

  2. قهوه فرانسه با شیر : قهوه فرانسه نسبت به اسپرسو رقیق تر می باشد و به همین خاطر کافئینش، به آرامی و با گذشت زمان بر روی بدن ما تاثیر میگذارد و شاید به نوعی گفت این قهوه ما را به آرامی بیدار می کند و مانند اسپرسو یک شوک انرژی به ما وارد نمی کند. ترکیب قهوه فرانسه با شیر برای خوردن قهوه به عنوان صبحانه بهترین و مناسب ترین گزینه می باشد.

  اگه برات سوال شده که قهوه ترکم میشه به عنوان صبحانه بخوریم یا نه؟ باید بگوییم قهوه ترک به خاطر لرد بالا و کمی سخت بودن برای درست کردن، اصلا گزینه مناسبی برای اول صبح شما نمی باشد.

  طرز تهیه قهوه فرانسه

  قبل از اینکه بخواهیم آموزش قهوه فرانسه با شیر را به شما بدهیم باید در اولین گام به سراغ درست کردن خود قهوه فرانسه برویم.

  یه موضوع را همین اول کار بگوییم که قهوه فرانسه، اسپرسو، قهوه ترک هر سه روش های درست کردن قهوه می باشند و این تصور اشتباه است که فکر کنید قهوه فرانسه یعنی قهوه ای که در کشور فرانسه تولید میشه و یا قهوه ترک قهوه ای هست که در کشور ترکیه تولید می شود!! هر 3 روش درست کردن قهوه ها از ترکیب قهوه عربیکا و روبوستا درست می شوند و فقط روش درست کردن آنها متفاوت است.

  برای خرید قهوه فرانسه بهتر است درصد قهوه عربیکا را از روبوستا بیشتر کنید تا قهوه شما عطر و طعم بهتری پیدا کنه اگر خیلی در مورد ترکیب و میکس ها قهوه آشنایی ندارید ما کار شما را راحت کردیم و ترکیب های مناسب قهوه فرانسه را برای خرید آماده کرده ایم .

  از طرفی یادتان باشد آسیاب پودر قهوه فرانسه باید درشت باشد، والا قهوه شما بسیار تلخ و بدمزه خواهد شد.

  حالا روش درست کردن قهوه فرانسه به چه شکلی می باشد؟

  برای درست کردن قهوه فرانسه شما یا باید از وسیله ای به نام فرنچ پرس استفاده کنید یا وسیله ای به نام قهوه ساز برقی.

  شما به ازای هر نفر لازم است یک قاشق غذاخوری سرپر از پودر قهوه را داخل فرنچ پرس و یا قهوه ساز برقی بریزید و سپس به ازای هر نفر یک لیوان آب درون کتری ریخته و اجازه می دهید تا به دمای جوش برسد و سپس آب را به صورت دورانی بر روی پودر قهوه داخل فرنچ پرس می ریزید.

  در گام دوم وقتی که آب را ریختید 30 ثانیه منتظر بمونید و سپس پودرهای قهوه ای که روی سطح آمده اند را با قاشق به سمت پایین فشار دهید و اهرم فرنچ پرس را روی قهوه قرار دهید ولی آن را پایین ندهید و به مدت 4 دقیقه منتظر بمانید تا قهوه شما دم بکشد و عصاره آن خارج شود.

  در گام سوم باید اهرم را بعد از 4 دقیقه به آرامی به سمت پایین فشار دهید و اجازه دهید تا پودرهای قهوه در ته فرنچ پرس ته نشین شود. حالا قهوه فرانسه شما آماده شده است و آماده نوشیدنی می باشد.

  طرز تهیه قهوه فرانسه با شیر

  برای مصرف قهوه فرانسه با شیر شما دو حالت دارید، حالت اول و آسانتر که برای خوردن آن با صبحانه برای اعضای خانواده مناسب می باشد و آن این است که شما باید قهوه فرانسه را دم کنید و سپس شیر را به صورت جداگانه جوشانده و بعد از اینکه قهوه را درون فنجان را ریختید به آن شیر اضافه می کنید و میل می کنید.

  حالت دوم روش کافه شاپی و حرفه ای تر می باشد که شما یک قهوه زیباتر و جذابتر و در عین حال خامه ای تر خواهید و توصیه می کنم اگر خواستید برای مهمان قهوه فرانسه درست کنید به این روش کار کنید. این قهوه درون کافی شاپ ها با نام کافه اوله شناخته می شود.

  در تهیه کافه اوله از قهوه فرانسه با شیر حرارت دیده با فوم کم استفاده میشه. برای درست کردن فوم شیر مقداری از شیر را درون فرنچ پرس ریخته و به صورت حرکت رفتو برگشتی اهرم فرنچ پرس را بالا پایین کنید، در ابتدا رکات باید ریز باشد و به مرور رفت و برگشت اهرم باید کمی بلندتر باشد تا فوم شما به خوبی درست شود.

  در مرحله بعدی قهوه فرانسه و شیر جوشیده را همزمان درون فنجان ریخته و یک قاشق چایخوری عصاره وانیل به قهوتون اضافه می کنید و آنها را هم می زنید تا کاملاً یک دست شود.

  در گام نهایی، فوم و کف شیری را که در ابتدا درست کرده بودید را روی قهوه اضافه کنید و مقداری پودر دارچین یا شکلات بر روی آن به عنوان چاشنی و تزیین اضافه کنید و از یک قهوه فرانسه با شیر به سبک کافی شاپ ها لذت ببرید.

  اگر در مورد درست کردن قهوه فرانسه هنوز با مشکل و یا سوالی همراه بودید می توانید در اینجا به طور کاملتر آن را مطالعه کنید و اگر دستگاه شما قهوه ساز برقی می باشد این مقاله رو مطالعه کنید. ( قهوه ساز برقی )

  ما در این مقاله تلاش کردیم تا تمام نکات لازم در مورد قهوه فراسنه با شیر را به طور دقیق بررسی کنیم، در صورتی که در مورد موارد گفته شده با سوال و یا ابهامی همراه بودید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک قرار دهید.


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :