هسته خرما

توضیحات:

 • به نام خدا

  خرما میوه ای بهشتی است که در طب سنتی  یا در میان مردم از خواص جادویی آن صحبت های فراوانی به گوش می خورد، از خواص ضد سرطانی آن گرفته تا یک منبع مغذی برای رفع خستگی و انرژی بدن، بنوعی شاید یک میوه همه فن حریف محسوب شود.

  اما نکته ای که مورد سوال قرار می گیرد این است که آیا هسته این میوه شیرین و خوشمزه نیز خاصیتی دارد یا خیر؟!

  که در پاسخ به این سوال می توان اینگونه گفت: هسته این میوه نیز همانند خودش خواص شگفت انگیزی را در خود قرار داده است که قابل توصیف نیست و علاوه بر ارزش غذایی بالا در درمان و رفع مشکلات زیادی از آن استفاده می شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. خیلی‌ها خرما و خواص آن را می‌شناسند اما کمتر کسی می‌داند هسته این میوه خوشمزه هم به اندازه خودش مفید است.

  در سالهای اخیر با توجه به تاسیس کارگاههای هسته گیری خرما به جهت صادرات ، تولید آن زیادتر شده است ، بگونه ای که در کشور سالانه چندین  هزار تن هسته خرما به دست می آید. حدود 6 تا 12 درصد از میوه خرما هسته می باشد. هسته خرما از جمله ضایعات کشاورزی است که از صنایع فرآوری خرما مثل صنایع تهیه شیره خرما ، قند خرما، تولید اسید سیتریک و کارگاه های شیرینی پزی بدست آمده که عمدتا در این کارگاهها به صورت مکانیزه از میوه خرما جداسازی شده و در اکثر مواقع  استفاده مناسبی از آن نمی شود. از هسته خرما به دلیل خواص دارویی و ارزش غذایی بالا استفاده های زیادی می توان کرد در حالیکه امروزه کمتر مورد استفاده قرار گرفته است. 


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :