کن لچه و نحوه تهیه قهوه با شیر و نکاتی که بهتر است رعایت شود!!

توضیحات:

 • به نام خدا

  نوشیدنی قهوه با شیر یک ترکیب محبوب و دوست داشتنی می باشد که باعث شده انواع مدل های مختلفی از قهوه به وجود بیاید که یکی از آنها قهوه کن لچه می باشد.

  اگر بخواهم یک شناخت کلی از قهوه کن لچه Con Lecche پیدا کنیم و بفهمیم که ما قرار چه نوع قهوه ای درست کنیم باید بگم این قهوه تقریبا همان لته ایتالیایی ها می باشد که خیلی از ما تقریباً یکباری داخل کافی شاپ آن را خوریم.

  در کشور اسپانیا مردم ترجیح میدهند که اکثر مواقع یک فنجان قهوه قوی با شیر سوخته (بعت میگم چیه) را چاشنی روز خود کنند و اول صبح آن را بنوشند و روز خود را با آن آغاز کنند که اگر شما هم دوست دارید به سبک مردم اسپانیا عمل کرده و از یک نوشیدنی عالی برای صبح خود شروع کنید این مقاله را با ما همراه باشید و به نکات زیر دقت کنید.

  از قهوه خوب استفاده کنید!

  در تهیه قهوه کن لچه چیزی که شما باید خیلی به آن دقت کنید، استفاده از قهوه مناسب آن می باشد. این قهوه بهتر است از قهوه های تک خواستگاه عربیکا باشد. توصیه ما خرید قهوه مکزیک یا قهوه کلمبیا و یا قهوه پرو می باشد.

  برای درست کردن این قهوه تلاش کنید که قهوتون دارای رست بالا (رست مدیوم دارک یا رست دارک) و تازه باشد. این نوع رست و تفت دادن باعث ایجاد قهوه ای تیره و تلخ می شود، که آن را برای ترکیب شدن با شیر و نوشیدن در صبح بسیار مناسب می کند و برای از بین بردن خواب آلودگی شما بسیار موثر است.

  از آنجایی که ما برای درست کردن قهوه کن لچه می خواهیم از موکاپات استفاده کنید، پس دقت کنید که آسیاب قهوتون درست و مناسب این دستگاه باشد چون اگه آسیاب قهوتون خیلی ریز باشه قهوتون زیادی تلخ میشه و اگر آسیاب خیلی درشت باشه قهوه آبکی خواهد شد. اگر قهوه مناسب نداری بزن رو لینک زیر.

  از آبی استفاده کنید که طعم خوبی داشته باشد!

  در تهیه قهوه صبح بخاطر اسیدهایی که شب قبل در دهان ما ترشح می شود اصولا طعم دهن ما مناسب نیست و به طعم ها خیلی حساس می شویم.

  به همین خاطر اگر طعم آبی را که از شیر آب آشپزخانه خارج می شود دوست دارید، از آن برای قهوتون استفاده کنید و اگر آب لوله کشی خود را برای نوشیدن استفاده نمی کنید زیرا مواد معدنی زیادی در آن وجود دارد یا طعم کلر دارد، پس با آن قهوه هم درست نکنید!

  به این نکته دقت کنید که اگر طعم آب شما برای نوشیدن مناسب نیست، قطعا قهوه ساخته شده با آن نیز طعم خوبی نخواهد داشت، توصیه ما این است که از آب تصفیه شده و یا آب آشامیدنی شرکتی که داخل سوپر مارکت ها موجود است استفاده کنید. یادتان باشد آب معدنی برای درست کردن قهوه اصلاً مناسب نیست.

  برای تهیه کن لچه از اسپرسو استفاده کنید

   

  این بدان معنا نیست که شما مجبور هستید برای تهیه اسپرسو خود به خرید یک ماشین فانتزی و حرفه ای روی بیاورید، بیشتر اسپانیایی ها یک قهوه ساز به سبک ایتالیایی دارند یعنی موکاپات.  اگر شما هم وسیله ای برای درست کردن اسپرسو ندارید توصیه می کنیم که با خرید یک موکاپات با هزینه پایین شروع کنید به نوشیدن و درست کردن قهوه و پس از مدتی اگر مشکل مالی نداشتید یک دستگاه اسپرسوساز حرفه ای خرید کنید.

  برای تهیه قهوه خود کافی است قسمت پایین موکاپات را تاز سوپاپ با آب سرد پر کنیم. قسمت بسکت فلزی را از وسط با قهوه ریز آسیاب شده پر کنید و قطعات را به هم ببندید.

  موکاپات را روی اجاق گاز قرار دهید و آن را با حرارت ملایم گرما میدهیم و منتظر میمانیم تا آب در محفظه بالایی بجوشد و پر شود. وقتی صدای بیرون زدن هوا را می شنوید و قسمت بالایی (گلدان) پر از قهوه شده است می توانید گاز خود را خاموش کنید.

  شیر را گرم کنید، اگرچه می توانید شیر را درون همان موکاپات خود گرم کنید اما توصیه می کنم به هیچ وجه اینکار رو نکنید چون تمیز کردن آن خیلی خیلی سخت است!

  توصیه ما این است که شیر مورد استفاده خود را درون یک لیوان بزرگ ریخته و داخل مایکروویو قرار دهید تا شیر شما تقریبا به حالت جوش در بیاید، در اسپانیا بیشتر کافی شاپ ها و مردم از شیر پرچرب و کامل استفاده می کنند، اما نظر و توصیه ما استفاده از شیر 2 درصد چربی می باشد که از لحاظ سلامتی نیز گزینه مناسبتری می باشد.

  نکته ای که لازم است بدانید این است که نباید شیر شما به جوش بیاید و دمای آن حداکثر باید به 85 درجه برسد تا با اینکار کمی مزه شیرینی و خامه ای به خود بگیرید.

  در مرحله آخر درست کردن قهوه کن لچه نوبت به ترکیب و مخلوط کردن شیر و قهوه می رسد که به سلیقه افراد مختلف این موضوع متفاوت است و می تواند تغییر کند اما نسبتی که ما آن را توصیه می کنیم حدودا 1/3 فنجان قهوه و 2/3 شیر می باشد.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :