گرم کردن قهوه و راهکار برای خلاصی از دست آن

توضیحات:

 • به نام خدا

  گرم کردن قهوه یکی از موارد پر چالش بین دوست داران قهوه می باشد. آیا این کار درست است و یا از لحاظ سلامتی ممکن است خطراتی برای ما به همراه داشته باشد و اگر اینطور است راهکار برای جلوگیری از این خطرات چیست؟

  ما در این مقاله در ابتدا یک توضیح کلی در مورد گرم کردن قهوه خواهیم داد و عوارض و خطرات احتمالی اینکار را برای شما توضیح خواهید داد. در پایان نیز 3 راهکار به شما خواهید داد که اگر جز افرادی هستید که مجبور به اینکار هستید بتوانید از دست آن رهایی پیدا کنید.

  بررسی گرم کردن قهوه

  همین اولی برای شما این موضوع را بیان کنیم به حاطر هر موضوعی و هر اتفاقی انجام دادن اینکار یعنی گرم کردن قهوه اشتباه می باشد و توصیه می کنیم آن را به هیچ وجه انجام ندهید.

  به طور کلی دو گروه اصلی وجود دارند که به سمت گرم کردن قهوه روی می آورند:

  گروه اول فرادی هستند که شرایط محل کارشان به گونه ای می باشد که این امکان را ندارند در آنجا قهوه درست کنند و به همین خاطر تصمیم میگیرند که قهوه خود را در منزل درست کنند و در محل کار آن را فقط گرم کنند و میل کنند. بسیاری از کارمندان مخصوصاً با این موضوع رو به رو می شوند.

  گروه دوم افرادی هستند که مثلا در حال نوشیدن قهوه می باشند و یکدفعه اتفاق براشون میفته و یادشون میره که قهوشون رو میل کنند و بعد از چند ساعت میفهمند قهوه رو نخوردند و آن را گرم می کنند.

  یک نکته ای همین ابتدای کار به شما توضیح بدهیم که منظور ما از گرم کردن قهوه این است که شما قهوه را درست کرده باشید و بعد از چند ساعت آن را دوباره گرم کنید، والا اگر به طور مثال؛ قهوه شما تا نیم ساعت پس از دم کردن دوباره کمی گرم شود و میل شود جز گرم کردن به حساب نمی آید.

  عوارض گرم کردن قهوه

  میخوام بگم فرقی نمیکنه که به چه دلیل قهوه رو گرم کنیم؛ چه حیفمون بیاد و چه مجبور باشیم سرکار، در هر صورت کار اشتباهی می باشد و توصیه شدید می کنیم که اینکار را لطفاً انجام ندید.

  دلیل اول: یکی از همه دلیل هایی که خیلی از ما، عاشق قهوه شدیم عطر فوق العاده این نوشیدنیه، حالا اگه شما تصمیم بگیرید قهوه گرم شده بخورید باید بگیم که شما هیچ عطری رو از قهوه حس نخواهید کرد و به نوعی با یک نوشیدنی سیاه، تلخ، بد مزه و بدون عطر رو به رو خواهید شد.

  دلیل دوم: باکتری های مسمومیت غذایی معمولاً زمانی که قهوه خود را دم کنید و بعدش گرما بیشتری به آن بدهید، خودشان را نشان می دهند. قهوه که همراه با شیر باشد و یا ماده اضافه داخل آن وجود داشته باشد، بعد از گرم شدن وضعیت بدتری را ایجاد می کند و ممکن است به دلیل تولید قارچ هم خطرناک باشد. البته این قارچ ها و باکتری ها با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند اما در قهوه دوباره گرم شده وجود دارد.

  دلیل سوم: طبق مطالعات انجام شده گرم کردن قهوه مشکلات گوارشی مختلفی ممکن است برای شخص مصرف کننده به همراه داشته باشد که سوزش سر معده و سوء هاضمه رایجترین آنها می باشد.

  دلیل چهارم: نوشیدن قهوه در حالت معمولی به خاطر داشتن آنتی اکسیدان دارای خواص و فواید ضد سرطانی بسیار زیادی می باشد که در صورت گرم کردن مجدد آن میزان این آنتی اکسیدان ها به شدت کاهش پیدا می کند و نتایج مثبت آن تقریباً  خنثی می شود.

  دلیل پنجم: قهوه به خاطر از بین بردن استرپتوک موتانس و ممانعت از چسبیدن باکتری ها به سطح دندان باعث کاهش پوسیدگی دندان ها می شود، در حالی که وقتی شما آن را مجدد گرم می کنید به خاطر بالا رفتن سطح اسیدیته آن، این نوشیدنی باعث فرسایش مینای دندان ها می شود.

  راهکار گرم نکردن قهوه چیست؟

  با توجه به دلایلی که در بخش قبلی در مورد عوارض گرم کردن قهوه به آن اشاره کردیم احتمالا شما نیز به این نتیجه رسیده اید که این کار چقدر اشتباه است. اما شاید برای شما سوال شده باشد که ماهایی که به خاطر شرایط کاری مجبور هستیم قهوه را گرم کنیم باید حالا چکار کنیم؟

  1. قهوه فرانسه با فلاکس درست کن

  در بین روش های درست کردن قهوه، باید گفت قهوه فرانسه سازگاراترین روش درست کردن قهوه با فلاکس می باشد که طرز تهیه آن نیز بسیار ساده می باشد.

  شما تنها کافیست پودر مناسب قهوه فرانسه را خریداری کنید و آن را دقیقا مانند چای، درون فلاکس دم کنید. به ازای هر فنجان متوسط قهوه ای که نیاز دارید میل کنید، یک قاشق چای خوری پودر قهوه درون فلاکس ریخته و به به اندازه یک فنجان آب جوش بر روی آن اضافه کنید و سپس درب فلاکس را بسته و آن را به محل کار خود ببرید.

  در این حالت قهوه فرانسه شما استاندارد خواهد بود ولی اگر دوست داشتید غلظت آن بیشتر شود می توانید به جای یک قاشق چای خوری یک قاشق مربا خوری قهوه اضافه کنید.

  2. قهوه فوری درست کنید

  گزینه دوم مناسب برای کسانی که کارمند می باشند یا اینکه در محل کار امکان بردن فلاکس ندارند استفاده از قهوه های فوری به جای گرم کردن قهوه می باشد.

  درسته قهوه های فوری تاثیر و نتایج قهوه ای که دم می کنید را ندارد ولی این قهوه ها به خاطر آسانی در طرز تهیه و سریع درست شدن یک گزینه ایده آل برای محل کاری شما می باشد اما اگر به آب جوش دسترسی داشته باشید!

  برای درست کردن این قهوه ها شما تنها به یک لیوان آب جوش مقداری پودر قهوه فوری دارید. دقت کنید که ترجیحاً از قهوه فوری هایی خریداری کنید که به آن افزودنی هایی زیادی اضافه نشده باشد، چون در این صورت ممکن است به خاطر شکر و پودر شیری که در داخل آنها وجود دارد باعث افزایش وزن شما شود.

  3. اگر اسپرسو دوست دارید

  برای خیلی از ما این موضوع صادقه که همه قهوه ها یه طرف، اسپرسو یه طرف دیگه 🙂 اگر جز افرادی هستید که دوست دارید اسپرسو در محل کار داشته باشید باید بگم که ادامه را با ما حتماً مطالعه کنید.

  اسپرسو به طور کلی یا با استفاده از دستگاه اسپرسوساز قابل درست شدن (1) می باشد و یا با استفاده از موکاپات(2). گزینه اول که به خاطر بالا بودن هزینه دستگاه اسپرسوساز نمی توان در محل کار به آن دسترسی داشت و گزینه دوم نیز به خاطر نیاز به گاز و سختی در درست شدن برای محل کاری مناسب نیست، پس چکار کنیم؟

  دستگاه های مینی پرسو پودری جز قهوه ساز های قابل حمل به حساب میاند که به راحتی با ریختن پودر قهوه درون آنها و اضافه کردن آب جوش شما میتونید یک اسپرسو در محل کار خود آماده کنید. قیمت این قهوه ساز ها نسبت به دستگاه های اسپرسوساز بسیار ارزانتر می باشند.

  نکته ای که لازمه بدونید این دستگاه ها تنها برای محل کار و مسافرت ها طراحی شده اند و می توانند پاسخگوی استفاده محدود در روز باشند و اگر می خواهید روزی 6 تا اسپرسو ازش بگیرید در طولانی مدت خراب می شوند. 

  ما در این مقاله تلاش کردیم تمام نکات لازم برای اینکه شما از گرم کردن قهوه پرهیز کنید را به طور دقیق بررسی کردیم و 3تا راهکار هم پیشنهاد دادیم که اگر کارمند هستید یا در محل کارتان قادر به درست کردن قهوه نمی باشید بتوانید از آنها استفاده کنید. در صورتی که باز هم در مورد مطالب گفته شده با سوال و یا نکته ای همراه هستید در قسمت نظرات آن را با ما به اشتراک قرار دهید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :