دانستنی های قهوه و شناخت 30 مورد از جذاب ترین آنها

توضیحات:

 • به نام خدا

  دانستنی های قهوه موضوعی می باشد که شاید برای خیلی از دوست داران قهوه بسیار جذاب و جالب باشد. خیلی از دوست داران قهوه را می توان گفت که عاشق آن می باشند و برایشان جذاب می باشد که مواردی را در مورد این نوشیدنی فوق العاده بدانند که بیش از 90 درصد مردم آنها را نمی دانند.

  ما در این مقاله قصد داریم لیستی از مهمترین دانستی های قهوه را برای شما معرفی کنیم که قطعا با شنیدن بسیاری از آنها خودتان متعجب خواهید شد، پس اگر عاشق قهوه هستید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

  دانستنی های قهوه

  1. مصرف قهوه در جهان پس از آب در رتبه دوم نوشیدنی ها می باشد و طبق بررسی های انجام شده بیش از 60 درصد مردم جهان قهوه می نوشند.

  2. در بین کشورهای جهان، فنلاند با سرانه مصرف 12 کیلوگرم قهوه در سال برای شخص در رتبه اول سرانه مصرف قهوه جهان قرار دارد.

  3. مصرف قهوه هر ایرانی به طور میانگین در طول سال 0.2 کیلوگرم (200گرم) می باشد و در بین 195 کشور جهان در رتبه 142 قرار دارد.

  4. در بین دانستنی های قهوه جالبه بدونید که برزیل به تنهایی بیش از 40 درصد قهوه جهان را تولید میکنه و در رتبه اول تولید کننده های قهوه جهان قرار دارد.

  5. طبق بسیاری از تحقیقات انجام شده قهوه در کشور اتیوپی و توسط بزهای یک چوپان برای اولین بار شناخته شد. چوپانی به نام کالدی که بزهای خود را به چرا در بیابان برده بود متوجه شد که بزهایش دارای حالت عجیب و کمی سرخوشی می باشند که با پیگیری این موضوع متوجه گیاه قهوه شد.

  6. از لحاظ میزان مصرف قهوه در جهان آمریکا در رتبه اول قرار دارد و بیش از 67 درصد مردم این کشور به طور میانگین حداقل روزی یک فنجان قهوه می خورند. (کشور فنلاند بیشترین مصرف به ازای هر شخص را داره، پس با گزینه 2 اشتباه نکنید)

  7. گرانترین قهوه جهان قهوه Block lvory می باشد که پس از عبور دانه های قهوه از معده فیل های تایلند به دست می آید یعنی دانه ها از مدفوع فیل جدا می شوند و سپس سرو می شود. قیمت هر فنجون از این قهوه 500 پوند یعنی 2.6 میلیون تومان می باشد.

  8. در بین دانستنی های قهوه جالبه بودنید که آمریکا، فرانسه و آلمان در مجموع بیش از 60 درصد قهوه جهان را مصرف می کنند.

  9. سرانه مصرف قهوه در جهان 2.8 میلیارد فنجان قهوه در طول روز می باشد.

  10. بزرگترین شرکت های عرضه کننده قهوه جهان در کشورهای آمریکا (استارباکس، دانکین دونات، ایت اکلاک) و در کشوره ایتالیا (لاوازا، ایلی، ساکوئلا) می باشد.

  11. جالبه بدونید نه آمریکا و نه ایتالیا که برترین برندهای قهوه جهان رو دارند، به خاطر شرایط آب و هوایی هیچکدوم تولید کننده قهوه نمی باشند.

  12. درخت های قهوه به خاطر برداشت راحت هرس می شوند والا ممکن است تا ارتفاع 10 متری رشد کنند!

  13. در کشور آمریکا نزدیک به 72 درصد بالای 60 سال قهوه مصرف می کنند در حالی که خیلی از مردم ما فکر می کنند قهوه برای افراد مسن مضر می باشد!

  14. خیلی از افراد تصور می کنند که کشور ترکیه یکی از تولید کننده های قهوه می باشند در حالی که قهوه ترک تنها یک روش درست کردن قهوه می باشد و هیچ قهوه ای در این کشور تولید نمی شود.

  15. نزدیک به 70 درصد مصرف قهوه جهان از قهوه های عربیکا می باشد در حال که قهوه روبوستا تقریباً قیمتی نصف قهوه عربیکا دارد.

  16. اسپرسو، قهوه فرانسه، قهوه ترک 3 روش و طرز تهیه قهوه می باشند و همه آنها از ترکیب دانه های قهوه عربیکا و روبوستا درست می شوند.

  17. یکی از جذاب ترین دانستی های قهوه این است که طبق آمارهای اقتصادی جهان؛  بعد از نفت، قهوه دومین کالای تجاری و با ارزش دنیا به حساب میاد.

  18. خیلی ها تصور می کنند که قهوه مثل دانه های لوبیا و نوخود می باشد که از بوته بدست می آیند در حال که قهوه دانه های میوه قهوه می باشد و هیچ شباهتی به لوبیا ندارد.

  19. بهترین زمان نوشیدن قهوه بین 1 الی 2 ساعت بعد از بیدار شدن از خواب می باشد. نوشیدن قهوه بلافاصله بعد از بیدار شدن کار درستی نمی باشد.

  20. در کل دنیا قهوه فرانسه به علت غلظت پایین برای صبحانه استفاده می شود و اسپرسو به عنوان یک انرژی دهنده در ادامه روز مصرف می شود.

  21. طبق آمارها بانوان هزینه بیشتری برای نوشیدن قهوه می کنند. یعنی خانوم بیشتر به دنبال کیفیت و قهوه های خوب میگردن و مردان دنبال کمیت و ارزان بودن 🙂

  22. قهوه های فوری بر خلاف اینکه در بین ما ایرانی ها بسیار محبوب و پر استفاده می باشد، تنها 8 درصد از مصرف جهانی قهوه را به خود اختصاص میده.

  23. نسکافه یکی از برندهای قهوه فوری می باشد که توسط شرکت نستله تولید می شود، در حالی که خیلی از ما به اشتباه فکر می کنیم که نسکافه یک نوع خاصی از قهوه می باشد. دقیقا مثل برندهای تاید و دلستر

  24. زمانی که قهوه فوری با پودر شیر و شکر ترکیب میشه تبدیل میشه به کافی میکس.

  25. قهوه باعث بالا رفتن ضربان قلب می شود ولی یادتان باشد ضربان قلب با تپش قلب متفاوت است. قهوه زمانی باعث ایجاد تپش قلب می شود که رست آن دراک شود و درصد کربن قهوه بالا برود.

  26. بوی قهوه جز قابل تشخیص ترین بوهای جهان به حساب می آید.

  27. شیر اصلی ترین افزودنی قهوه در جهان به جاسب میاد و در بین دانستنی های قهوه جالبه بدونید که طبق بررسی ها نزدیک به 93 میلیون گالن شیر در سال برای تهیه قهوه استفاده می شود.

  28. قهوه جز پر خاصیت ترین نوشیدنی های جهان به حساب میاد که خواص ضد سرطانی، رفع بیماری های کبد، ضد افسردگی، محافظت از مغز و… می باشد.

  29. قهوه یک نوشیدنی ضد پیری به حساب میاد که احتمال مرگ در مردان و زنان را به ترتیب 12 و 16 درصد کم می‎کند.

  30. قهوه یک نوشیدنی لاغری به حساب میاد که به خاطر کالری صفر و افزایش  20% سوخت و ساز بدن شما می توان به کاهش وزن شما کمک کند.

  سایر دانستنی های قهوه

  ما در این مقاله سعی کردیم مهمترین دانستنی های قهوه را برای شما را بررسی کنیم ولی قطعا تعداد این موارد خیلی بیشتر از این موارد می باشد. اگر شما هم حقیقت های جالب اینچنینی در مورد قهوه شنیده اید لطفاً آنها را داخل قسمت نظرات با ما و بقیه به اشتراک بزارید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :