قهوه کورتادو ( Cortado ) و روش آماده سازی آن

توضیحات:

 • به نام خدا

  قهوه کورتادو یک نوع قهوه گرم محسوب میشه که مربوط به کشور اسپانیاست ، این قهوه نوعی قهوه گرم دم است که تقریبا با مقدار برابر شیر جوشیده شده آماده می شه.

  با این که بیشتر نوشیدنی ها بر پایه اسپرسو را ایتالیایی ها اختراع کردند اما کشور های اسپانیا ، پرتغال و آمریکای لاتین هم نوعی نوشیدنی دارند ، با اینکه این نوشیدنی در ایران زیاد معروف نیست اما در کشور های آمریکای لاتین و غرب اروپا طرفداران زیادی داره.

  تو ایران هم کورتادو کم کم داره جا میوفته و برخی از کافی شاپ های مطرح این نوشیدنی رو سرو می کنند.

  قهوه کورتادو چیست ؟

  کلمه کورتادو یک واژه اسپانیایی به معنی برش ( Cut ) است. و همانطور که در بالا گفتیم قهوه کورتادو یک نوع نوشیدنی قهوه است که با مقداری تقریبا برابر از اسپرسو و شیر جوشیده شده تهیه می شه.

  کورتادو شباهت زیادی با لاته داره چون مواد مورد نیازش مشابه لاته است ، اما تفاوت اصلی این دو در حجم نوشیدنی و درصد استفاده از دو ماده ، اسپرسو و شیر فوم گرفته شده است.

  در لاته معمولا درصد یک سوم قهوه به دو سوم شیر است ، اما در این نوشیدنی یک دوم اسپرسو و یک دوم شیر است ، و به این دلیل که مقدار قهوه در نوشیدنی به نسبت لاته بیشتر است طعم گیرا تری داره و با دل اسپرسو خور ها قرار می گیره.

  پس اگه تا حالا این نوع نوشیدنی رو امتحان نکردید ، وقتشه دست به کار شید و از طریق آموزش زیر برای خودتون یک فنجون کورتادو آماده کنید و از خوردنش لذت ببرید.

  طرز تهیه قهوه کورتادو

  برای هرچه بهتر شدن نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو و شیر ، به دودستگاه قهوه ساز و فوم ساز شیر نیاز دارید، تا هم طعم بهتری داشته باشید و هم ظاهر زیبا تری از نوشیدنی بدست بیارین.

   

  اگر طعم عسلی یا وانیلی هم می خواین به نوشیدنی تون بدین می تونید یک چهارم سیروپ وانیل یا یک چهارم سیروپ عسلی به نوشیدنی اضافه کنید.

  مواد لازم

  • دو شات اسپرسو
  • 60 میلی لیتر شیر
  • سیروپ وانیلی ( اختیاری )
  • سیروپ عسلی (اختیاری)

  روش تهیه

  ابتدا به وسیله اسپرسو ساز دو شات اسپرسو آماده می کنیم.

  شیر را می جوشانیم و مقداری از آن را توسط دستگاه فوم ساز فوم می دهیم و کنار می گذاریم و در همین حین اگر دوست دارید یکی از سیروپ هایی که علاقه دارید به اسپرسو اضافه کرده و هم بزنید.

  سپس مخلوط اسپرسو و سیروپ را درون یک ماگ بریزید ، و شیر را به آن اضافه کنید ، در پایان هم فوم آماده شده را روی نوشیدنی ریخته و با کمی پودر قهوه رویش را تزئین می کنیم.

  طعم قهوه کورتادو رابطه مستقیمی با نوع قهوه ، تازه بودن قهوه و دستگاه اسپرسو ساز شما دارد به همین دلیل باید از بهترین کیفیت ها استفاده نمود.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :