کپسول قهوه و ویژگی های این نوع قهوه

توضیحات:

 • به نام خدا

  کپسول قهوه نوعی قهوه می باشد که در بسته بندی استاندارد عرضه می شود. این بسته ها حاوی مقدار مشخصی پودر قهوه هستند.

  با کپسول قهوه ، بدون داشتن مهارت تهیه قهوه ، می توانید در کمترین زمان قهوه را آماده کرده و بنوشید. این قهوه اسپرسو یک قهوه خوشمزه و معطر است که برای آمتور ها بسیار مناسب می باشد.

  برای تهیه قهوه با کپسول قهوه نیاز به اسپرسوساز کپسولی دارید و فقط با چنین دستگاه هایی قادر به تهیه قهوه کپسولی خواهید بود.

  نکته قابل توجه کپسول قهوه این است که هر دانه از آن ها یک شات اسپرسو تهیه می کند و سریع ترین راه تهیه قهوه به شمار می رود.

  کپسول قهوه چیست ؟

  کپسول قهوه یک محفظه مخصوص سرو قهوه بوده که بدون نیاز به اندازه گیری ، سرعت و … برای تهیه یک فنجان قهوه فوری استفاده می شود. این کپسول ها بسته به شرکت سازنده (نسپرسو ، دولچه گوستو و …) نیازمند دستگاه های مورد نیاز خود می باشند.

  ساخت و ساز کپسول قهوه شامل یک درپوش آلومینیومی ، یک فیلتر فوقانی ، یک بدنه پلاستیکی یا آلومینیومی حاوی پودر قهوه و یک فیلتر پایینی است. جالب است بدانید که همه کپسول های قهوه فیلترهای بالایی ندارند.

  کپسول های قهوه به انواع مختلف کپسول قهوه نسپرسو ، دولچه گوستو و پد قهوه تقسیم می شوند و هر یک از این نوع کپسول ها به طور خلاصه شرح داده می شود.

  کپسول قهوه نسپرسو

  این شرکت اولین بار این محصول را ابداع کرد و ساخت این نوع کپسول های قهوه را آغاز نمود.

  این شرکت سوئیسی کپسول های قهوه خود را از آلومینیوم تولید می کند. هدف علاوه بر حفظ طعم و رایحه قهوه ، سهولت در بازیافت کپسول های آلومینیوم است.

  شرکت نسپرسو برای بازیافت این کپسول ها با اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت همکاری کرده است.

  کپسول های نسپرسو معمولاً 5 گرم وزن دارند که برای یک قهوه اسپرسو مناسب است. مهم است که بدانید این نوع کپسول ها شرایط نگهداری متفاوتی دارند و باید در دستگاه های مخصوصی نگهداری شوند تا دچار خرابی نشوند.

  کپسول های شرکت دولچه گوستو

  کپسول های دولچه گوستو حاوی مقداری پودر قهوه (حدود 7 گرم) است که اولین تفاوت کپسول های این دو شرکت می باشد.

  جالب است بدانید این شرکت که این کپسول ها را اختراع کرده اقدامات خلاقانه ای انجام داده است و شیر خشک ، پودر کاکائو و انواع چای و کپسول حاوی چای را نیز با این تکنولوژی روانه بازار کرده که در بازار های جهانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

  لطفا توجه داشته باشید که برای تهیه نوشیدنی از کپسول های دولچه گوستو باید از دستگاه دولچه گوستو استفاده کنید اگر دستگاه های دیگری دارید نمی توانید از این کپسول های قهوه استفاده نمایید.

  پد قهوه

  پد قهوه از نظر تکنولوژی با کپسول های قهوه تفاوت دارد و دستگاه های مخصوص خود را می طلبد اگرچه این نوع قهوه در ایرانی به ندرت یافت می شود اما در کشور های خارجی به انوازه دستگاه های کپسولی مورد استفاده قرار می گیرد.

  پد قهوه یک کیسه کاغذی است که حاوی مقدار مشخصی پودر قهوه است ، اما برای استفاده از این لنت ها باید از تجهیزات خاصی استفاده کنید. مهم است که بدانید هر پد قهوه فقط یک بار در هر فنجان قهوه قابل استفاده است.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :