فال قهوه در گذر زمان و دانستن اینکه آیا فال قهوه واقعیت دارد

توضیحات:

 • به نام خدا

  دانستن در مورد آینده و اتفاقات پیش رو جذاب‌ترین رویداد در طول تاریخ برای بشر بوده و خواهد بود. تلاش برای دانستن آینده همواره در جریان است و می‌توان گفت فال قهوه یا بطور کلی فال و طالع بینی زاییده این نیاز پاسخ داده نشده انسان است.

  فال قهوه که دارای پیشینه تاریخی چند هزار ساله است زیر شاخه علم پنهان شناسی (نهان شناسی) می‌باشد.

  می‌توان گفت فال قهوه همواره از پر رونق ترین موارد طالع بینی بوده و است و این اشتیاق با گسترش روزانه مصرف قهوه در جهان روز به روز در حال بیشتر شدن است.

  می‌توان گفت علاوه بر اینکه یک شغل برای گروه خاصی از افراد، در خیلی از محافل دوستانه و کافی شاپ گرفتن فال قهوه به عنوان سرگرمی و می‌توان گفت به عنوان هنر در حال رشد می‌باشد.

  تاریخچه فال قهوه

  مردم سرزمین چین باستان از هزاران سال قبل بعد از نوشیدن چای در فنجان‌های زنگوله شکل، به دلیل اینکه تفاله‌های چایی ته فنجان شبیه کلمات چینی بود به پیش گویی آینده و سرنوشت افراد با نگاه کردن به تفاله‌های چای باقی مانده در فنجان می‌کردند.

  اما فال قهوه را می‌توان گفت اولین قومی که از آن استفاده کردن، قوم عرب بخصوص مردم یمن وعربستان که خود کاشف قهوه بودن هستند.

  فال قهوه همانند خود قهوه فوق العاده مورد استقبال مردمان این قوم قرار گرفته بود.

  بعدها با آشنا شدن و مصرف قهوه در سایر نقاط جهان، فال قهوه در سایر نقاط دنیا نیز رواج کرد و به این ترتیب فال قهوه جهانی شد.

  فال قهوه چیست و چگونه انجام می‌شود؟

  فال قهوه معمولاً با قهوه ترک انجام می‌گیرد در قهوه ترک از پودر قهوه آسیاب شده ریز استفاده می‌شود که بطور کامل در آب جوش حل نمی‌شود و تفاله‌های آن در ته فنجان باقی می ماند طالع بینی با تفسیر این تفاله ها انجام می شود.

  دقت به این نکته ضروری است در بیشتر محافل فال قهوه به دلیل تعداد بالای متقاضیان دیگر زمانی برای تهیه قهوه ترک نمی‌گذارند و با ریختن یک قاشق پودر قهوه در یک فنجان آب جوش و نوشیدن مقداری از آن به طالع بینی می‌پردازند.

  ابتدا مقداری از قهوه داخل فنجان را می‌نوشند و سپس نعلبکی را بروی فنجان گذاشته و با آداب خاصی در جهت عقربه‌های ساعت و به سمت قلب خود بر می‌گردانند و بعد فالگیر به تفسیر اشکال داخل فنجان می‌پردازد.

  در واقع اشکال داخل فنجان حاصل تصویر سازی ذهنی فالگیر می‌باشد و با تصویر سازی آنها بصورت صور فلکی، اجسام، حیوانات و … ابتدا با بیان تک تک این اشکال و تفسیرشان شروع به ارتباط آنها به یکدیگر می‌کند.

  به همین راحتی فردی فالگیری به پیشگویی آینده زندگی انسان‌ها می‌کند.

  تعیین سرنوشت به راحتی نوشیدن یک قهوه

  متقاضیان فال قهوه اکثراً افرادی با اعتماد بنفس پایین، حساس و معمولاً دارای مشکلات و دغدغه‌هایی هستند فقط به دنبال راه حلی برای آن‌ها می‌باشند شنیدن تنها یک واقعیت نزدیک به موضوع به آنها انگیزه و امید می‌دهد و همین نکات کوچک در ذهن آنها ثبت می‌شود و دیگر به گفته‌های غلط فالگیرها دقت نمی‌کنند و آها را به فراموشی می‌سپارند.

  بیان این نکته هم که فالگیران افراد زیرک و باهوشی هستند که دارای مهارت بالا در حدس و تشخیص شخصیت افراد مختلف دارند که خیلی هنرمندانه به بازگو کردن شخصیت افراد می‌کند.

  طبق تحقیقات انجام شده بیشترین مشتری‌های طالع بینی خانم‌ها بخصوص خانم‌های خانه دار می‌باشند و در اینجا قصد دارم صحبت یکی از بزرگترین فالگیران تهران که درون آرایشگاه های زنانه فعالیت می کرد را برای شما نقل قول کنم:

  “من مشتریان ثابت خودم را دارم که در اثر رفت و آمدهای مکرر از همه اتفاقات زندگیشان اطلاع دارم و با استفاده از همین اطلاعات برای آنها حدس هایی میزنم که ممکن است درست یا اشتباه باشد. اگر اشتباه باشد که بهانه ای برای آن می آورم و اگر هم درست باشد که عالی می شود.”

  شناخت معانی تعدادی از اشکال فال قهوه

  در ادامه تعدادی از مهمترین شکل هایی که درون فال های قهوه ایجاد می شوند را برای شما بررسی خواهیم کرد که از نظر فالگیران دارای چه معانی می باشد و اگر دوست داشتید که در جمع های خانوادگی اینکار را انجام دهید، بتوانید معانی درست را بیان کنید:

  • آتش: رسیدن به جایگاهی و مقامی والا در زندگی خود.
  • آب: آب در همه فرهنگ ها نشانه روشنایی می باشد و در واقع نشان دهنده رسیدن به موفقیت های شغلی و علمی می باشد.
  • انسان: بسته به نوع واکنش متفاوت است، به طور مثال اگر انسان در حال دعا باشه نشان دهنده رسیدن به حاجت است و اگر سجده باشه نشان دهنده التماس و زاری خواهد بود.
  • انگور: رسیدن بیش از اندازه خیر و برکت به زندگی در آینده.
  • بطری: مراقب سلامتی خود باشید و به نوعی نشان هشدار می باشد.
  • پا: دارای دو معنی می باشد؛ 1. نشان دهنده عمر کم برای فرد می باشد. 2. نشان دهنده سفری کوتاه است.
  • پول: نشانه آنست که وقت و انرژی خود را از دست می دهد و از چیزی رنج می برد.
  • تخم مرغ: در مدت زمان کوتاه صاحب مال و ثروت زیادی خواهد شد.
  • جعبه: داشتن زنی همدم و معاشر که کمتر سازگاری می کند.

  ما در این مقاله تلاش کردیم نکاتی که شاید در مورد فال قهوه برای شما جالب باشد را به طور دقیق بررسی کنیم. ولی یادمان باشد که هیچ چیزی نمی تواند شما را از آینده با خبر کند، پس مراقب سوء استفاده گران و ترفندهای آنها باشید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :