دمنوش مریم‌گلی

توضیحات:

 • به نام خدا

  دمنوش مریم‌گلی به‌خاطرِ خواص دارویی خود شناخته شده است. پژوهش‌های علمی برخی از خواص دارویی این گیاه مخصوصا خواص مربوط به سلامت مغز را تأیید کرده‌اند.

  تعدادی از آزمایش‌هایی که روی انسان‌ها و حیوانات انجام شده است، نشان داده‌اند که مریم‌گلی برای بهبود عملکرد شناختی و مبارزه با پلاک‌های مربوط به بیماری آلزایمر مفید است. در حقیقت، در دو پژوهش از قطره‌های خوراکی مریم‌گلی و روغن آن استفاده و بهبودهایی در عملکرد شناختی مبتلایان به بیماری آلزایمر مشاهده شد، اما این پژوهش‌ها محدودیت‌هایی داشتند.

  مریم‌گلی مزایای زیادی برای عملکرد شناختی بزرگسالان سالم نیز دارد. تعدادی از پژوهش‌ها دریافتند که خلق‌و‌خو، عملکرد ذهنی و حافظه‌ی بزرگسالان پس از دریافت چندین نوع عصاره‌ی مریم‌گلی بهبود پیدا می‌کند. علاوه بر این، یک مطالعه‌ی کوچک انسانی دریافت که دمنوش مریم‌گلی سطح چربی خون را بهبود می‌بخشد. مطالعه‌ی دیگری که در موش‌ها انجام شد، نشان داد که دمنوش مریم‌گلی برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ مفید است.

  به نظر می‌رسد که دمنوش مریم‌گلی انتخاب سالمی است. دمنوش مریم‌گلی برای سلامت عملکرد شناختی مغز و سلامت قلب و روده‌ی بزرگ مفید است. برای تأیید این خواص و کشف خواص بیشتر، به پژوهش‌های بیشتری نیاز است.

  خلاصه: چندین پژوهش دریافته‌اند که مریم‌گلی عملکرد شناختی و حافظه را بهبود می‌بخشد. دمنوش مریم‌گلی برای سلامت قلب و روده‌ی بزرگ مفید است.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :