نسپرسو چیست و تجربه یک طعم شگفت انگیز قهوه فقط با یک کپسول نسپرسو

توضیحات:

 • به نام خدا

  اسپرسو جذاب ترین نوشیدنی تهیه شده با قهوه به حساب میاد که با استفاده از آن بسیاری از قهوه ها و نوشیدنی های سرو شده در کافه ها و رستوران ها را درست می کنند. نسپرسو که شاید نام آن را زیاد شنیده باشیم ولی معمولا با اسپرسو اشتباه گرفته میشه و خیلی از ما نمی دانیم تفاوت میان این نوشیدنی ها و اسپرسوساز و نسپرسوساز در چیست؟

  نسپرسو چیست؟ ( تفاوت آن با اسپرسو )

  اگر با نسپرسو و اسپرسو هیچ آشنایی ندارید باید یک نکته ای که در ابتدا بگم بهتون، اونم اینه که شاید کمی درک مفاهیم اینجا براتون دشوار باشه و نیاز باشه که آن را بیشتر از یکبار مطالعه کنید، ولی من سعی کردم به ساده ترین شکل آنها را برای شما بازگو کنم.

  کلا قهوه به روش های مختلف درست میشود که در این بین سه نوع روش بیشتر شناخته شده است؛ اسپرسو، قهوه ترک و قهوه فرانسه. ولی خیلی از ما متاسفانه قهوه و اسپرسو رو به اشتباه با هم یکی میدونیم.

  اسپرسو یک قهوه غلیظ به حساب میاد که دارای حجم کمی هست (25 الی 30 میلی لیتر) و برای درست کردن آن شما باید نزدیک 8گرم پودر قهوه را با استفاده از دستگاهی به نام اسپرسوساز عصاره گیری و دم کنید.

  در جهان شرکت های بزرگی هستند که در زمینه قهوه کار می کنند؛ در این بین شرکت نستله یکی از بزرگترین اونهاست. شرکت نستله برای اینکه درست کردن اسپرسو رو راحت کنه، پودر قهوه ای که باهاش اسپرسو درست میشه را درون قوطی و کپسول های کوچیکی بسته بندی کرد و نام آنها را “نسپرسو” قرار داد.

  کپسول های نسپرسو چون درون بسته بندی های آومینیومی و ایزوله بسته بندی میشن، برای اینکه قهوشون خارج بشه و قابل نوشیدن بشه باید درون دستگاه های خاصی عصاره گیری بشن که بهشون میگن نسپرسوساز.

  پس اگر بخوایم نتیجه پیری کلی کنیم باید بگیم نسپرسو در واقع اسپرسویی می باشد که با استفاده از کپسول های قهوه نسپرسو آماده میشه. البته امروزه کپسول های قهوه با برندهای دیگر نیز در بازار عرضه میشه ولی ما همه آنها را با نام نسپرسو میشناسیم.

  نسپرسو ساز چیست؟

  همانطور که گفتیم دستگاه های نسپرسو شگفتی و اختراع خارق العاده دیگری از کمپانی بزرگ نستله سوئیس Nestlé می باشد. شرکت نستله با اختراع دستگاه اسپرسو ساز جدید و متفاوتی تحت برند و نام تجاری نسپرسو توانست توجه دنیای قهوه را به خودش جلب کنه.

  جالبه بدونید اریک فاو که یکی از کارمندان شرکت نستله بود اولین دستگاه نسپرسوساز را در سال 1976 به جهان معرفی کرد ولی در ابتدای مسیر این دستگاه با شکست مواجه شد و خیلی مورد استقبال قرار نگرفت ولی خیلی سریع ژان پل گیلارد که یکی از مسئولان شرکت نستله بود با رفع نواقص آن تونست به هدف خودشون دست پیدا کنند و یک قهوه ساز فوق العاده را به جهان عرضه کنند.

  همانطور که گفتیم دستگاه نسپرسو در واقع یکه نوع اسپرسو ساز مدرن می باشد که شما خیلی راحتر از اسپرسوساز های خانگی و صنعتی می تونید یک اسپرسو خوش طعم و غلیظ داشته باشید. در واقع شما برای درست کردن قهوه با اسپرسوساز باید کمی مهارت داشته باشید و بتونید اقدامات را انجام بدید تا یک اسپرسو حرفه ای داشته باشید.

  پس تفاوت اصلی دستگاه نسپرسوساز با اسپرسوساز این است که شمار را از دغدغه  هایی که برای درست کردن اسپرسو باید به آن دقت کنید مثل نوع قهوه، درجه رست، میزان تمپ قهوه و از همه مهم تر درجه آسیاب دانه های راحت می کند.

  البته تفاوت های دیگری نیز این وسط وجود دارد؛ دستگاه های نسپرسوساز به خاطر راحتی و به نوعی مدرن بودن دارای قیمت بالاتری نسبت به اسپروسازها می باشند و همچنین از لحاظ حجمی نیز دارای اندازه کوچکتری می باشند.

  نحوه کار دستگاه نسپرسوساز

  دستگاه های نسپرسو برای تولید یک فنجان قهوه با کیفیت عالی از یک کپسول که نوعی پوسته محافظ بزرگ قهوه است استفاده می کنند. شما فقط کپسول انتخابی خود را درون دستگاه جا گذاری کنید، از مقدار آب لازم موجود در دستگاه مطمئن باشید سپس دکمه شروع را زده و صبر می کنید تا دستگاه یک فنجان قهوه با میل خودتان را برای شما آماده کرده و نوش جان کنید.
  از آنجا که دستگاه آب گرم را بر روی کپسول قهوه سرازیر می کند کمتر از یک دقیقه  اسپرسو دلخواهتان را درون فنجان شما تخلیه می کند. قبل از دم کردن، می توانید اندازه فنجان و کپسول قهوه را انتخاب کنید که می خواهید چه طعم وغلظتی از اسپرسو را داشته باشید.. همچنین، از یک ماشین نسپرسو می توانید برای ساخت کاپوچینو هم استفاده می شود، اما شما نیاز به اضافه کردن یک کف ساز شیر برقی جداگانه به کیت قهوه خود دارید.

  بهترین کپسول های نسپرسو 2019

  اگرچه بسیاری از طرفداران اختصاصی ما به تولیدکننده های قهوه خانگی علاقه مند هستند که ترجیح می دهند نوشیدنی های خود را از ابتدا تهیه کنند، اما تعدادی از افراد در آنجا وجود دارند که از راحتی و سرعت دستگاه های قهوه خانه و کپسول ها نیز لذت می برند. در حال حاضر ، انواع مختلفی از دستگاه های قهوه خانگی وجود دارد که از کپسول ها استفاده می کنند. اما شاید یکی از مشهورترین نام خانواده در بین اینها ، نسپرسو باشد.
  با یک نگاه: 5 انتخاب برتر ما برای کپسول های نسپرسو
  • کپسول رستتریتو ( Ristretto )
  • کپسول آرپجیو (Arpeggio )
  • کپسول رم (Roma)
  • کپسول لیوانتو (Livanto)
  • کپسول ولوتو (Volluto)

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :