مزایای اضافه کردن عسل به قهوه

توضیحات:

 • به نام خدا

  برخی افراد به جای شکر در قهوه خود از عسل برای شیرین کردن استفاده می کنند ، اما علت آن را نفهمیدم.

  تصمیم گرفتم تا کمی در مورد این مسئله تحقیق کنم و علت استفاده از عسل در قهوه را دریابم.

  6 دلیل مهم برای اضافه کردن عسل به قهوه

  • مواد مغذی بیشتر
  • خاصیت ضد میکروبی
  • سرشار از آنتی اکسیدان
  • ضد التهاب
  • تسکین آلرژی
  • هضم آسان نسبت به شکر

  خیلی چیزها مثل شیرین تر بودن و خوشمزه تر بودن کاملاً واضح است که عسل را نسبت به شکر ارجعیت می دهد ، اما برخی از فواید سلامتی در قهوه با عسل وجود دارد که در تحقیقاتم پیدا کردم بسیار جای تعجبدارد!

  تقاضا می کنم تا انتها این مقاله را بخوانید تا هم از فواید عسل در قهوه آگاه شوید و هم شاید عسل را جایگزین شکر در تهیه قهوه نمایید.

  فواید سلامتی عسل موجود در قهوه

  بسیاری از تمدن های قدیمی هزاران سال از عسل استفاده کرده اند که نه فقط برای شیرین کردن غذا و نوشیدنی بلکه عسل به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده مؤثر و ضد التهاب در آن زمان شناخته شده بود و به عنوان یک ابزار زیبایی نیز مورد استفاده قرار می گرفت.

  مواد مغذی

  بسته به منبع شهد ( که در ایران بسیار گوناگون می باشد مورد استفاده برای تولید آن ، عسل می تواند وزن بسیار قوی تری نسبت به شکر معمولی ، مواد مغذزی داشته باشد.

  استفاده از شکر فقط کالری شما را تامین می کند ، اما عسل فواید ویتامین هایی مانند ویتامین A ، ویتامین C ، ویتامین B6 ، ریبوفلاوین و بسیاری دیگری از مواد معدنی را دارد.

  عسل همچنین حاوی برخی مواد معدنی مفید مانند کلسیم ، آهن ، فسفر و روی است که همگی برای حفظ سلامت بدن ضروری هستند.

  البته خود عسل جایگزینی برای یک رژیم غذایی کم کالری نبوده. با این وجود ویتامین های کمیابی را در خودش جای داده که در هیچ یک از شیرین کننده ها وجود ندارد.

  شیرین تر از شکر

  با این که عسل کالری بیشتری در هر گرم نسبت به شکر دارد ، اما بسیار شیرین تر از شکر خواهد بود. و به همین دلیل مقدار کمتری در قهوه نسبت به شکر مورد استفاده قرار می گیرد.

  بنابراین حتی اگر یک قاشق چایخوری عسل حاوی 22 کالری باشد ، دیگر نیازی به استفاده بیشتر از این قاشق چای خوری نخواهید داشت.

  خاصیت ضد میکروبی

  آیا می دانید هزاران سال پیش عسل به عنوان یک ماده دارویی استفاده می شد؟

  خوب ، به این دلیل است که عسل یک ترکیب ضد میکروبی موثر دارد.

  در حقیقت ، بسیاری از فرهنگ های باستانی عسل را بر روی زخم ها ، سوختگی های مختلف اتفاده می کردند و تاثیر زیادی در بهبود سریع جای زخم و سوختگی می گذاشت.

  با اضافه کردن عسل به قهوه می توانید از مزایای ضد میکروبی نیز بهره مند شوید.

  به عنوان مثال ، عسل می تواند به عنوان یک سرکوب کننده سرفه طبیعی استفاده شود.

  بنابراین ، اگر سرفه دارید و ترجیح می دهید که یک درمان غیر شیمیایی را داشته باشید ، عسل می تواند جایگزین مناسبی بجای دارو های شیمیایی باشد.

  همچنین عسل یک روش خوب و طبیعی برای تسکین گلو درد است.

  سرشار از آنتی اکسیدان

  عسل دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد ، و اگر از آن در قهوه استفاده کنید می توانید از سیستم ایمنی بدن در برابر رادیکال های آزاد که علت اصلی سرطان ها می باشند محافظت نمایید.

  ضد التهاب

  خواص درمانی عسل به عنوان یک ضد التهاب مؤثر شناخته شده است.

  عسل نه تنها در مدیریت التهاب مزمن مانند آترواسکلروز ، دیابت و بیماری های قلبی عروقی مفید بوده بلکه از بروز اینگونه بیماری ها نیز پیشگیری می کند.

  این خاصیت برخلاف شکر معمولی است ، که در واقع واکنش های التهابی را تشدید می کند.

  تسکین آلرژی

  همانطور که گفتیم عسل دارای خاصیت ضد التهابی بوده ، به همین دلیل هم می تواند در کاهش آلرژی کمک کند ، زیرا آلرژی ها با التهاب همراه هستند و التهاب ناشی از آلرژی خطرناک می باشد.

  به همین دلیل با کاهش التهاب به درمان آلرژی کمک می کند.

  هضم آسان

  در صورت داشتن معده حساس ، خوردن شکر می تواند سیستم گوارش شما را مختل کند ، اما عسل قابلیت هضم بسیار بالایی دارد و به راحتی در معده هضم می شود و مشکلی برای سیستم گوارشی بوجود نخواهد آورد.

  عسل همچنین حاوی آنزیم های خاصی است که می تواند به هضم کمک کند و قند های دیر هضم را می شکند. این عمل باعث تسهیل در هضم عسل می شود.


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :