قهوه انرژی زا و شناخت بهترین گزینه ها برای خرید عالی

توضیحات:

 • به نام خدا

  قهوه انرژی زا یکی از درخواست اصلی می باشد که خیلی از مشتریان ما بدنبال خرید آن می باشند و این سوال را از ما می پرسند که بهترین قهوه ای که می تواند برای ما انرژی و نشاط به همراه بیاورد کدام نوع می باشد.

  برای یک بار به طور دقیق این موضوع را بررسی کرده و تمام نکاتی که شما لازم است برای خرید یک قهوه انرژی زا رعایت کنید را به طور کامل توضیح دهیم و پس از یک شناخت کلی به شما بهترین گزینه ها را معرفی کنیم.

  آیا قهوه انرژی زا می باشد؟

  قبل از هرچیزی بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که اصلا قهوه یک نوشیندی انرژی زا می باشد و یا صحبت هایی که در مورد آن می شود تنها جنبه تبلیغاتی می باشد؟

  کافئین ماده اصلی تشکیل دهنده قهوه می باشد که طبق بررسی های علمی یک محرک قوی به حساب می آید که پس از ورود به بدن باعث تحریک و واکنش سیستم های عصبی بدن می شود و همین موضوه باعث می شود که سلول‌های بدن بیش از پیش فعال شده و در نتیجه شما در انجام کارها سریع‌تر و پر انرژی‌تر شوید. پس به طور قطع شناخت قهوه به عنوان یک نوشیدنی انرژی زا کاملاً صحیح می باشد.

  اما موضوع انرژی زا بودن قهوه آنقدرا هم که بیان می شود ساده و راحت نیست. یعنی از خیلی از دوست داران قهوه بپرسید زیاد با این اتفاق رو به رو شده اند که پس از نوشیدنی قهوه بجای افزایش انرژی با خواب و کسلی همراه شده اند که ما قبلا این موضوع را به طور دقیق در یک مقاله به نام “چرا با خوردن قهوه خوابم میگیره؟!” بررسی کرده ایم.

  اگر شما به دنبال این هستید که با این مشکلات مواجه نشوید و بتوانید یک قهوه انرژی زا ایده آل پیدا کنید باید حتماً نکاتی که در ادامه بیان می کنیم را موقع خرید رعیات کنید.

  نحوه خرید قهوه انرژی زا

  متاسفانه در خیلی از سایت های فروش قهوه مشاهده می کنیم که یک محصول از خود را با نام قهوه انرژی زا به فروش می رسانند، در حالی که این موضوع کاملاً جنبه تبلیغاتی دارد و بسیار اشتباه می باشد و به هیچ وجه نمی توان برای همه افراد یک نسخه پیچید ممکن است قهوه ای که برای یک شخص باعث ایجاد انرژی و نشاط شود برای شخصی دیگر باعث ایجاد زو بی حالی شود.

  به همین خاطر ما قبل از هرچیزی از شما درخواست می کنیم که برای خودتان این سوال ها را پاسخ دهید؛ منظور شما از قهوه انرژی زا ، قهوه ای می باشد که برای یک مدت کوتاه مدت و چند ساعته به شما انرژی بالایی بدهد یا اینکه به دنبال یک قهوه ای می باشید که به مدت طولانی ولی با درصد انرژی کم همراه باشد؟

  1. قهوه انرژی زا کوتاه مدت

  بر خلاف تصورات کافئین موجود در قهوه به هیچ وجه خواب را از بین نمی برد و سیستم اثرگذاری آن به شکلی می باشد که تنها خواب را به تاخیر می اندازد. بریم ببینم اینکار به چه صورت اتفاق می افتد:

  بدن ما شامل هورمونی می باشد به نام آدنوزین که وظیفه این را دارد که به شما احساس آرامش و خواب ببخشد. حالا وقتی ما کافئین رو وارد بدنمان می کنیم؛ به خاطر خاصیت انرژی زا بودن آن، بدن ما شروع به ترشح بیشتر این هورمون می کند ولی تا زمانی که کافئین داخل بدن ما وجود داشته باشد اجازه اثرگذاری این هورمون را نمی دهد و به جای آن دو هورمون به نام های اپینفرین و کورتیسول که شادی آور و انرژی بخش هستند را فعال می کند.

  پس شما وقتی قهوه پر کافئین را انتخاب کنید بدن ما با یک حجم بالای کافئین همراه می شود که نتیجش یک انرژی فوق العاده لحظه ای و در حد چند ساعتی می باشد. ولی بعد از چند ساعت چه اتفاقی خواهد افتاد؟ یادتونه که گفتم تا کافئین اثر میکنه اجازه نمی دهد هورمون آدنوزین فعالیت کنه؟ پس بعد از خوردن این نوع قهوه ها شما بعد از چند ساعت با حجم بالایی آدنوزین مواجه می شوید که هورمون خواب آور و آرامش بخشی می باشد.

  پس اگر جز افرادی می باشید که دنبال قهوه انرژی زا کوتاه مدت می باشید قهوه پر کافئین را انتخاب کنید که از دانه ها روبوستا به دست می آید. در بین دانه های روبوستا، قهوه های جاوا و قهوه اندونزی بهترین گزینه ها از لحاظ میزان کافئین می باشد.

  ولی یادتان باشد قهوه ای که 100درصد روبوستا باشد طعم و عطر آن بسیار کم است به همین خاطر توصیه می کنیم؛ که برای خرید قهوه انرژی زا خوش عطر از میکس های قهوه روبوستا (70درصد روبوستا- 30 درصد عربیکا) استفاده کنید. 

  2. قهوه انرژی زا بلند مدت

  حالا نوبت به کسایی میرسه که دنبال یک قهوه انرژی زا می باشند که دارای یک انرژی منطقی و متعادل باشند که اثر آن نیز در مدت زمانی بیشتری نیز در بدن باقی بماند.

  دانه قهوه عربیکا تقریباً نصف میزان قهوه های روبوستا دارای کافئین می باشند و همین موضوع باعث می شود که این نوع قهوه نتواند یک انرژی لحظه ای بالا را به بدن شما منتقل کنند ولی یک مشخصه ویژه آنها باعث شده که این قهوه برای کسانی که دنبال یک انرژی متعادل و مداوم می باشند مثل کوهنوردان؛ بسیار بهتر باشد و آن هم میزان قند بالاتر این قهوه می باشد.

  دانه های عربیکا به طور کلی در شرایط ارتفاعی بالا از سطح زمین و همچنین اقلیم سخت و کوهستانی رشد می کنند و به همین خاطر میزان قند نهفته در آنها نسبت به دانه های روبوستا بسیار بالاتر می باشد، و از آنجایی که قندهای طبیعی یکی از جذاب ترین گزینه ها برای تولید انرژی می باشند این قهوه برای کسانی که دنبال یک قهوه انرژی زا متعادل می باشند ایده آل است.

  بهترین زمان و نوع مصرف

  بعد از اینکه قهوه انرژی مناسب برای خرید را شناختیم سوالی که پیش می آید این است که ما چه شکلی این قهوه را دم کنیم که بتوانید بهترین نتیجه و انرژِی ممکن را بگیریم؟

  برای رسیدن به انرژی سریع و بالا بهترین نوع دم کردن به طور قطع استفاده از اسپرسوساز می باشد. زیرا با این روش شما قادر هستید به خاطر فشار بالای دستگاه، بیشترین میزان کافئین را از قهوه خود خارج کنید.

  ولی برای کسانی که دنبال انرژی طولانی مدت و کم می باشد بهترین روش استفاده از قهوه های دمی که با دستگاه هایی مثل کمکس و وی 60 آماده می شوند می باشد. البته قهوه فرانسه نیز گزینه مناسبی می باشد که نسبت به دو گزینه قبلی شاید در دسترس تر باشد.

  از بحاظ زمانی نیز یادتان باشد که به هیچ وجه قهوه خود را بعد از بیدار شدن از خواب میل نکنید. اگر از آن دسته افراد هستید که صبح زود بلافاصله بعد از بیدار شدن به سراغ نوشیدن قهوه می‌روید تا با مصرف قهوه سرحال شوید، دیگر این کار را انجام ندهید. زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شوید، سیستم داخلی بدن خود به خود در حال برنامه ریزی برای سرحال کردن شما است و نوشیدن قهوه در این زمان باعث از بین رفتن اثر قهوه می شود.

  بدن ما به محض اینکه از خواب بیدار می شویم شروع به ترشح هورمون کورتیزول می کند که باعث انرژی گرفتن و سرحال شدن ما می شود که با نوشیدن قهوه شما آن را با اختلال همراه می کنید.

  توصیه ما نوشیدن قهوه بین یک الی 2 ساعت بعد از بیدار شدن از خواب می باشد که سطح کورتیزل در حال کاهش می باشد و بدن ما نیاز به انرژی دارد.

  نکته: بررس ها نشون میدهد اگر شما قادر باشید قهوه را میل کنید و بلافاصه بعد از آن 20 دقیق چرت بزنید. بعد از اینکه از خواب بیدار می شوید بیشترین میزان انرژِی را از قهوه جذب خواهید کرد.


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :