معرفی گران‌ترین قهوه‌های دنیا

توضیحات:

 • به نام خدا

  شاید تعجب کنید اما در حقیقت گران‌‌ترین قهوه، بوسیله فیل ها تولید می‌شه.

  شرکت Black Ivory Coffee در تایلند با خوراندن قهوه به فیل‌ها و برشته کردن دانه‌های دفع شده از فیل‌ها گران‌ترین قهوه رو تولید می‌کنند.

  گرانترین قهوه دنیا

  گرانترین قهوه دنیا اکنون که این مطلب را قرار می دهیم ، واری کافی یا قهوه عاج سیاه می باشد همچنین در ادامه 10 نمونه از گران‌ترین قهوه‌های جهان رو معرفی می کنیم.

  • بلک واری کافی (Black Ivory Coffee) یا قهوه عاج سیاه – بیشتر از 500 پوند
  • قهوه Finca El Injerto Coffee – با قیمت 500 پوند
  • قهوه ی Hacienda La Esmeralda – قیمت بیشتر از 500 پوند
  • قهوه ی کوپی لوواک (Kopi Luwak) – قیمت 160 پوند
  • قهوه ی سنت هلنا (Saint Helena Coffee) – قیمت 79 پوند
  • قهوه ی کوه های آبی جامائیکا (Jamaican Blue Mountain Coffee) – قیمت 50 پوند
  • قهوه Fazenda Santa Ines- قیمت 50 پوند
  • قهوه ی استارباکس (Starbucks Quadriginoctuple Frap)- قیمت 47.30 دلار در هر فنجان
  • قهوه ی Los Planes Coffee – قیمت 40 پوند
  • قهوه ی کونا هاوایی (Hawaiian Kona Coffee) – قیمت 34 پوند

  قهوه این نوشیدنی انرژی زا در سراسر دنیا طرفداران زیادی داره. به گفته‌ی Statista.com : انتظار می‌ره که بازار جهانی قهوه فوری در سال 2020 به 36.3 میلیارد دلار برسه.

  دلایل محبوبیت قهوه‌ها

  دلایل زیادی وجود داره که باعث محبوبیت قهوه در سراسر دنیا شده. اولا اینکه این نوشیدنی توسط تمامی ادیان پذیرفته شده. همون‌طور که می‌دونید در برخی از ادیان مصرف نوشیدنی‌های الکلی ممنوعه. اما قهوه می‌تونه به عنوان یه نوشیدنی انرژی بخش مورد استفاده‌ی همه ی افراد با هر گرایش دینی قرار بگیره. علاوه بر این عطر فوق العاده قهوه هر آدمی رو وسوسه می‌کنه.

  ثانیا، این روزها کافی‌شاپ‌ها به مراکز محبوب برای دوستیابی، برگزاری جلسات و سایر فعالیت های اجتماعی و تجاری تبدیل شده اند. در واقع قهوه خانه ها از سالهای دور مکانهایی سنتی برای تعاملات اجتماعی بودند. که نمونه ی آن در گذشته در جاهایی مثل میلان، یونان ، اتریش و خاورمیانه وجود داشته.

   

  از طرفی،امروزه قهوه به طور هوشمندانه از طریق مارکت‌های زنجیره‌ای مثل استارباکس به بازار عرضه می‌شه. و مردم حاضراند بخاطر یک فنجان نوشیدنی قهوه در صف انتظار بایستند و پول پرداخت کنند. پس نباید از درآمد 22.39 میلیارد دلاری استارباکس در سال 2017 تعجب کنید.

  در این مقاله درباره گران‌ترین قهوه‌های دنیا به دلیل کمیاب بودنشون صحبت می‌کنیم. در پایان مقاله به ما بگید که آیا حاضرید چنین پولی برای یک فنجان قهوه بپردازید؟

  قهوه ی کونا هاوایی (Hawaiian Kona Coffee) – قیمت 34 پوند

  این قهوه طعم فوق‌العاده و مزه ی بی‌نظیری داره. این قهوه واریته کم یابی محسوب می‌شه و دلیل گران بودنش هم کم یاب بودنشه. اکثر فروشندگان قهوه 10 درصد از قهوه ی kona رو با 90 درصد از قهوه‌ی ارزان قیمت ترکیب می‌کنند. برای اینکه تجربه‌ی کاملی از قهوه‌ی کونا هاوایی داشته باشید، اطمینان حاصل کنید که 100٪ قهوه Kona رو خریداری و مصرف می‌کنید.

  قهوه ی Los Planes Coffee – قیمت 40 پوند

  قهوه Finca Los Planes در مزرعه‌ای در السالوادور توسط خانواده شخصی به نام Sergio Ticas Yeyes کشت می‌شه و جزو گران‌ترین قهوه‌های دنیا به حساب می‌آد. این قهوه در مسابقات جام برتر 2006 مقام دم و سال 2011 مقام ششم رو کسب کرد. طعم‌های رایج این قهوه شامل شکر قهوه‌ای، نارنگی و کارامل است. اگرچه 40 پوند برای این قهوه قیمت بالایی به نظر می‌رسه اما بسیاری از دوستداران قهوه به دلیل تازگی و طراوت طعم این نوشیدنی حاضرند این مقدار رو بپردازند.

  قهوه ی استارباکس (Starbucks Quadriginoctuple Frap)- قیمت 47.30 دلار در هر فنجان

  این گرون‌ترین قهوه در منوی استارباکسه. وبالا بودن قیمتش به دلیل اینه که در مقادیر محدود تولید می‌شه و شامل مواد طعم‌دار زیادیه. به نظر من این مبلغ ارزششو داره چون بعد از مصرف این نوشیدنی به طرز عجیبی احساس انرژی فراوان می‌کنید.

  قهوه Fazenda Santa Ines- قیمت 50 پوند

  برجسته‌ترین ویژگی این قهوه طعم میوه‌ای و شیرینه. این گیاه در نزدیکی کوه‌های Mantiquera در برزیل کشت می‌شه. و تولید اون به بیش از صد سال بر می‌گرده افراد زیادی در سراسر جهان مشتری این قهوه هستند. مردم به این نوشیدنی خوشمزه جذب می‌شن زیرا ترکیبات اون شامل میوه‌های مختلف خوشمزه است.

  قهوه‌ی کوه‌های آبی جامائیکا (Jamaican Blue Mountain Coffee) – قیمت 50 پوند

  ژاپن یکی از بزرگترین وارد کنندگان این برند محبوبه. این قهوه در کوه‌های جامائیکا با ارتفاع حدود 5،000 پا و بارش فراوان کشت می‌شه. این نوشیدنی طعم ملایمی داره و فاقد تلخی ست. آرومای قهوه بسیار عالی و شامل نوت‌های شکلات، سدر و موز است.

   

  قهوه‌ی سنت هلنا – قیمت 79 پوند

  ناپلئون بناپارت بزرگ از طرفداران سرسخت این قهوه بود و اونو در جزیره سنت هلنا کشت و پرورش داد و این قهوه رو نام‌گذاری کرد. جزیره سنت هلنا در وسط اقیانوس اطلس و حدود 1200 مایلی ساحل غربی آفریقا قرار گرفته. بنابراین هزینه‌ی حمل و نقل این قهوه بسیار زیاده و روی قیمت نهایی تاثیر می‌ذاره. با این حال افراد زیادی حاضر به خرید این قهوه هستند چون کیفیت بالایی داره و عطر و طعم فوق‌العاده کاراملی و نوت های مرکباتش وسوسه کننده است.

  قهوه‌ی کوپی لوواک (Kopi Luwak) – قیمت 160 پوند

  این قهوه که به قهوه‌ی سیوت ( civet ) معروفه در بین گران‌ترین قهوه‌های دنیا قرار داره که در اندونزی توسط جانوری به نام زباد نخل آسیایی (نام علمی Paradoxurus hermaphroditus) تولید می‌شه. این حیوانات گیلاس قهوه رو مصرف می‌کنند و در هنگام هضم باعث تخمیر اون میشن. دانه‌های قهوه تخمیر شده از مدفوع این جانوران استخراج و فرآوری می‌شه. طعم بی نظیر و خاص این قهوه به دلیل آنزیم‌هایی هست که هنگام هضم ترشح می‌شه.

  قهوه‌ی Hacienda La Esmeralda – قیمت بیشتر از 500 پوند

  این قهوه طی سال‌های گذشته بارها رتبه ی اول مسابقات جهانی قهوه رو کسب کرده. قهوه ی Hacienda La Esmeralda در اطراف کوه بارو در پاناما در سایه درختان گواوا کشت می‌شه. این قهوه‌ی کم یاب طعم فوق‌العاده غنی داره و پیشنهاد می‌شه برای یک بار هم که شده در طول زندگیتون امتحانش کنید.

  قهوه Finca El Injerto Coffee – با قیمت 500 پوند

  قهوه Finca El Injerto قهوه‌ی گرونیه چون از دانه‌ی کم یابی تهیه شده. کیفیت دانه‌ها با شستن در یک کانال واحد و تفکیک دوباره اون‌ها بهبود پیدا می‌کنه. افراد زیادی در سراسر دنیا علی‌رغم قیمت بالای این قهوه حاضرند اونو خریداری کنند.

  بلک واری کافی (Black Ivory Coffee) یا قهوه عاج سیاه – بیشتر از 500 پوند

  این قهوه جزو گران‌ترین قهوه‌های دنیا به شمار می‌ره و از دانه‌های عربیکا توسط شرکت قهوه Black Ivory در تایلند تهیه می‌شه. فیل‌ها در تهیه‌ی این قهوه نقش مهمی دارند. به این صورت که دانه‌ها بوسیله فیل‌ها خورده می‌شه و عمل فرآوری هنگام هضم قهوه و با اسید معده این حیوانات صورت می‌گیره. این قهوه بسیار نادر و گرونه و شما باید حدود 50 دلار برای یک فنجان قهوه‌ی عاج سیاه بپردازید.

   

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :