شکر خرما

توضیحات:

 • به نام خدا

  شکر خرما با خرمای خشک درست می‌شود و شیرینی فراوانی به دستور غذاها اضافه می‌کند، اگرچه وقتی به نوشیدنی اضافه شود حل نمی‌شود. همچنین مانند شکر گرانول ذوب نمی شود که می تواند استفاده از آن را محدود کند. شکر خرما گاهی اوقات به عنوان جایگزین سالم تری برای شکر قهوه ای تبلیغ می شود، اگرچه می تواند بسیار گران باشد.

   

  دیشکر مصرفی از میوه خرما درست می شود. این شکر کمتر تصفیه شده نسبت به شکر سفید معمولی است. 60 درصد وزن میوه خرما ساکارز است و نسبت به قند نیشکر و چغندر قند بیشتری دارد. شکر خرما به عنوان جایگزینی برای شکر سفید تصفیه شده در نظر گرفته می شود و مطالعات نشان داده است که می توان آن را در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها بدون ضرر زیاد جایگزین کرد.

  حقایق تغذیه ای
  خرما مقدار زیادی فیبر دارد. اگرچه با تبدیل خرما به قند خرما مقدار زیادی از آن از بین می رود، اما هنوز فیبر باقی می ماند. علاوه بر این، خرما کم‌چرب است و خرما دارای پروتئین‌ها و ویتامین‌ها و مواد معدنی زیادی به‌خصوص ویتامین‌های B و C است. همچنین آنتی‌اکسیدان‌های زیادی در خرما وجود دارد. اگرچه تمام این فواید سلامتی پس از تبدیل خرما به قند خرما کمتر مشخص می شود، اما همچنان مفید هستند. علاوه بر این، شکر خرما فاقد مواد شیمیایی شکر سفید فرآوری شده، تصفیه شده است.


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :