قهوه بدون رنگ یا شفاف چیست؟ Clear Coffee

توضیحات:

 • به نام خدا

  قهوه بدون رنگ “Clear Coffee” را می توان یکی از جدیدترین دستاوردهای دنیای قهوه معرفی کرد که اخیراً توانسته توجه بسیاری از مردم جهان را به خود جلب کند. این قهوه توانسته با ظاهر خاص و متفاوت خود برای خیلی از دوست داران قهوه را به خود جلب کند.

  قهوه بدون رنگ چیست؟

  قهوه بدون رنگ که با نام اختصاری CLR CFF درسال 2021 در منطقه بریتانیا و ایالات متحده به بازار عرضه شده است توسط دو بردار اهل اسلواکی به نام های David و Adam اختراع شده است. نکته خاص و جذاب قهوه بدون رنگ همانطور که از نام آن مشخص است شفاف بودن رنگ آن می باشد که باعث شده از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به آب باشد.

  زمانی که از این دو برادر در خمورد ایده خلق این قهوه سوال شد پاسخی که آنها دادند بسیار جالب بود. “ما جز عاشقای قهوه ای بودیم که روزی حداقل سه فنجان اسپرسو می نوشیدیم. ولی به خاطر مصرف بالا قهوه کم کم مشاهده کردیم که کمی لکه های رنگی بر روی دندانهای ما در حال ظاهر شدن است و به همین خاطر به این فکر افتادیم که قهوه ای را تولید کنیم که هیچ گونه تاثیری بر روی دندان ها نداشته باشد.”

  اما سوالی که شاید همه ما با شنیدن نام این قهوه به ذهنمان خطور کند این است که چگونه می توان رنگ قهوه را به طور کامل حذف کرد بدون اینکه بخواهیم از ماده شیمیایی و یا واکنشی خاصی بر روی آن اعمال کنیم؟

  ترکیبات قهوه بدون رنگ چیست؟

  هنوز شکرت تولید کننده قهوه Clear Coffee تصمیم نگرفته که ترکیبات اصلی این نوشیدنی خود را در معرض عموم قرار دهد. ولی چیزی که این دو برادر در مورد قهوه بدون رنگ خود به طور رسمی بیان کرده اند این است که:

  “قهوه ما تنها از آب و قهوه تشکیل شده و هیچگونه رنگ‌های مصنوعی و مواد نگه دارنده در ترکیبات آن استفاده نشده است. ما نمی توانیم فعلا در مورد ترکیبات اصلی این قهوه صحبت کنیم ولی این اطمینان را به مصرف کنندگان می دهیم که هیچگونه ماده‌ی مضر و یا مواد نگه دارنده‌ی مصنوعی در Clear Coffee استفاده نشده است.”

  اما طبق بررسی های که کارشناسان انجام داده اند به این موضوع پی برده اند که این قهوه از دانه های 100 درصد عربیکا آماده شده است که به روشی شبیه به روش دم سرد، دم آوری شده است.

  از لحاظ طعمی نیز این قهوه شبیه به آیس کافه ها و دم سرد می باشد ولی به خاطر استفاده از مواد اولیه درجه یک در تهیه این قهوه باید گفت عطر و طعم این قهوه واقعاً خاص می باشد.

  مشخصات قهوه Clear Coffee

  قهوه بدون رنگ که درون بطری های شیشه ای در بازار عرضه می شود دارای حجمی معاد 200 میلی لیتر می باشد. نکته بسیار جالبی که درون این قهوه وجود دارد این است که هر بطری از این قهوه چیزی در حدود 4 برابر یکم شات اسپرسو کافئین دارد (100میلی گرم کافئین) که باعث شده این قهوه برای کسانی که دنبال قهوه پرکافئین می باشند بسیار ایده آل باشد.

  از طرفی درون ترکیبات این قهوه از هیچگونه ماده‌ی شیرین کننده‌ای نظیر شکر و همچنین چربی‌های مضر نیز استفاده نشده است و شما با هربار نوشیدن این قهوه علاوه بر کافئین چیزی در حدود 4 کالری انرژی و 5 میلی‌گرم سدیم نیز جذب خواهید کرد.

  این قهوه شفاف برای افرادی که صبح‌ها به همراه صبحانه عادت به نوشیدن قهوه دارند می‌تواند یک جایگزین مناسب برای زمان هایی شود که فرصت کافی برای نوشیدن یک فنجان قهوه گرم وجود ندارد و شما به راحتی می توانید با خرید آنها به راحتی هر موقع از روز و در همکانی که هستید برای نوشیدن قهوه لذت ببرید.

  البته خیلی از دوست داران قهوه عقیده دارند که لذت قهوه نوشیدن همان عطر و طعم و رنگشه که باعث شده تبدیل به یک نوشیدنی محبوب شود. احتمالاً شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید نیز جز افرادی هستید که عاشق قهوه هستید. به نظر شما این قهوه میتونه جذابی برای دوست دارای قهوه باشه؟

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :