چای سبز خطر ابتلا به سنگ صفرا و سرطان را به ویژه در میان زنان کاهش می‌دهد

توضیحات:

 • به نام خدا

  نتایج مطالعه‌ای که در چین انجام شد حاکی از آن است که نوشیدن چای خطر ابتلا به سنگ صفرا و سرطان را به ویژه در میان زنان کاهش می‌دهد.
  به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، سنگ صفرا، که غالبا در زنان دیده می‌شود و یکی از عوامل آن فربهی است، در مجاری‌هایی که صفرا را از کبد به روده کوچک منتقل می‌کنند، تشکیل می‌شود.
  اگر این سنگها دریچه کیسه صفرا را مسدود کنند، در ناحیه درست زیر قفسه سینه در طرف راست شکم انسان درد و ناراحتی ایجاد می‌شود که در این مرحله معمولا غالبا برداشتن کیسه صفرا ضرورت می‌یابد.
  سنگ‌های کیسه صفرا معمولا مشکل جدی ایجاد نمی‌کنند اما دکتر “ان هسینگ” از موسسه ملی سرطان در شهر بتسدا در ایالت مریلند و همکارانش در نشریه بین‌المللی سرطان، نوشته‌اند که “سرطانهای مجرای کیسه صفرا نادر اما بسیار کشنده‌اند.
  آنها در گزارش خود نوشتند: به غیر از سنگ کیسه صفرا، عوامل دیگری که در بروز سرطان مجاری صفرا نقش داشته باشند، به روشنی تعریف نشده‌اند.
  چندین مطالعه بیانگر آن است که مصرف چای، بویژه چای سبز نقشی محافظ در برابر یک سلسله از سرطانها دارد.
  در مطالعه جدید، پژوهشگران اثر نوشیدن چای روی خطر سرطان مجاری صفراوی را بررسی کرده‌اند. در این مطالعه ‪ ۶۲۷بیمار مبتلا به سرطان مجاری صفراوی ، ‪ ۱۰۳۷نفر با سنگ صفراوی و ‪ ۹۵۹نفر به عنوان افراد مورد مقایسه شرکت داشتند.
  این گروه، در مورد عوامل سنی، پزشکی و رژیمی و میزان مصرف چای اطلاعات مفصلی جمع‌آوری کرد.
  در گزارش این گروه به کسانی “چای نوش” اطلاق می‌شود که ظرف حداقل شش ماه هر روز حداقل یک فنجان چای بنوشند.
  کسانی که چای می‌نوشند به عنوان کسانی که روزانه حداقل یک فنجان چای برای دستکم مدت شش ماه می‌نوشند. از میان ‪ ۹۵۹نفری که به عنوان مقایسه در این مطالعه شرکت داشتند ‪ ۳۹۴نفر (‪ ۴۱درصد) همیشه چای می نوشیدند.
  از بررسی این اطلاعات چنین برمی‌آید که در زنان، نوشیدن روزی یک فنجان چای در مدت حداقل شش ماه، ابتلا به سنگ صفرا را به میزان ‪ ۲۷درصد، سرطان کیسه صفرا را به میزان ‪ ۴۴درصد و سرطان مجاری صفراوی را به میان ‪ ۳۵درصد کاهش می‌دهد.
  در مردان، نوشیدن چای اثر مشابهی نشان داد اما این تاثیر در حد زنان نبود.
  گروه هسینگ در گزارش خود توضیح می‌دهد که احتمالا مواد شیمیایی مشخصی در چای موجب جلوگیری از رشد غیرعادی سلولها می‌شوند و احتمالا با خواص ضدتورمی خود خطر ابتلا به این بیماریهای مجاری صفراوی را کاهش می‌دهند


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :