دمنوش رُزهیپ (RoseHip)

توضیحات:

 • به نام خدا

  رُزهیپ میوه‌ی گل رُز است. این دمنوش ویتامین سی زیاد و مواد گیاهی مؤثری دارد. این ترکیبات گیاهی در کنار چربی‌های خاصی که در رزهیپ یافت شده‌اند، خواص ضدالتهابی دارند.

  چندین پژوهش، اثر پودر رزهیپ بر کاهش التهابات رماتیسم مفصلی و استئو آرتریت را بررسی کرده‌اند (استئو آرتریت یکی از انواع آرتریت است که منجر به درد زانو می‌شود). بسیاری از این پژوهش‌ها دریافتند که رزهیپ در کاهش التهاب‌ها و علائم مرتبط با آن (مانند درد) مؤثر است.

  رزهیپ برای کاهش وزن هم مؤثر است. در پژوهشی ۱۲ هفته‌ای که ۳۲ نفر دارای اضافه‌وزن در آن داوطلب شده بودند، مشخص شد مصرف عصاره‌ی رزهیپ به کاهش چربی های شکمی و کاهش شاخص توده‌ی بدنی منجر می‌شود.

  خواص ضدالتهاب و آنتی‌اکسیدانی رزهیپ به مبارزه با پیری پوست هم کمک می‌کند. یکی از مطالعات اولیه نشان داد که مصرف پودر رزهیپ برای ۸ هفته، در کاهش عمق چروک های اطراف چشم مؤثر بوده و رطوبت و الاستیسیته‌ی چهره را افزایش داده است.

  این خواص می‌توانند بهبودهای دیگری هم در سلامت فرد ایجاد کنند. پژوهش‌های بیشتری برای تأیید این خواص و بررسی خواص جدیدتر مورد نیاز خواهد بود.

  خلاصه: رزهیپ ویتامین C و آنتی‌اکسیدان‌های زیادی دارد. خواص ضدالتهاب آن می‌تواند التهاب و درد ناشی از آرتریت را کاهش بدهد. پژوهش‌ها نشان داده‌‌اند که رزهیپ برای مبارزه با پیری و آب کردن چربی های شکم هم مفید است.

   


 • تهیه و تنظیم توسط اکسیر نخل
  تماس : 09055960020
  انتشار مطلب در :